Oscary 2013: Jan A. P. Kaczmarek zdradza, jak głosował

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Oscary 2013: Jan A. P. Kaczmarek zdradza, jak głosował
Jan A.P. KaczmarekFoto: Przemysław Goławski/Polskie Radio

- Nominacje są wyróżnieniem, które czasami trzeba przyjąć jako koniec przygody. Są przecież filmy znakomite, które dochodzą do nominacji, a nagrody uciekają im sprzed nosa - mówił Jan A. P. Kaczmarek, który w 2005 roku otrzymał Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel".

Posłuchaj

Jan A. P. Kaczmarek: czekamy na następnego Polaka
+
Dodaj do playlisty
+

Jan A. P. Kaczmarek w Trójce wspominał jakie emocje towarzyszyły oscarowej gali sprzed ośmiu lat, kiedy w smokingu od Armaniego odbierał Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel", nominowanego w 9 kategoriach.

- Dla chłopaka z Konina stać oko w oko z największymi ludźmi filmu tego świata to jest duże przeżycie. To emocje, które właściwie nigdy nie giną - mówił gość Ryszarda Jaźwińskiego. "Marzyciel" z 9 nominacji otrzymał tylko jedną nagrodę Akademii. - Jestem ciągle najmłodszym polskim laureatem Oscara, czekamy na następnego Polaka - stwierdził w Trójce Jan A.P. Kaczmarek.

Oscary 2013: relacja z gali wręczenia nagród
Gość Trójki opowiadał jak wyglądają kulisy wyłaniania nominowanych i jak przebiega głosowanie w poszczególnych etapach. Kompozytor zdradził też jak sam głosował i jak typował, bowiem co podkreślił - są to dwie różne kwestie i nie zawsze typ, który uważa za zwycięzcę, to ten, na który kompozytor oddał głos. - Głosuję na film, który moim zdaniem jest najwybitniejszy, dla mnie najbardziej istotny - stwierdził.
Jan A. P. Kaczmarek opowiadał też o trudnościach w wyborze nominacji w kategorii najlepsza muzyka oryginalna oraz najlepsza piosenka. - Znam ich wszystkich i to nie jest jakiś wielki rok muzycznie - ocenił pierwszą z powyższych kategorii. - Głosowałem na "Skyfall". Pozostałe to dobre piosenki, ale nie fenomenalne. Jest "Skyfall" i długo długo nic - ocenił gość Trójki i przyznał, że choć w tym roku było lepiej, to zwykle jest co roku niższy poziom piosenek pisanych do filmów.

Oscary 2013: Akademia sprawiedliwie rozdzieliła nagrody >>>
Jak Jan A. P. Kaczmarek głosował i typował w innych kategoriach, posłuchaj całej rozmowy!

Polecane