Oscary 2013 z polskim akcentem. "Jest się z czego cieszyć"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Oscary 2013 z polskim akcentem. "Jest się z czego cieszyć"
Simon Chinn (L) i Malik Bendjelloul (R) ze statuetkami. "Sugar Man" został uznany przez Akademię najlepszym dokumentem pełnometrażowymFoto: PAP/EPA/PAUL BUCK

- Cieszę się ogromnie z nagród, które też przypadają polskiemu dystrybutorowi, czyli Gutek Film, dla obrazów "Miłość" - najlepszy film nieanglojęzyczny i "Sugar Man" - najlepszy film dokumentalny - mówi Szymon Holcman.

Posłuchaj

Szymon Holcman i Ryszard Jaźwiński podsumowują Oscary 2013
+
Dodaj do playlisty
+

Szymon Holcman z firmy dystrybucyjnej Gutek Film podkreśla, że "Miłość" i "Sugar Man" w swoich kategoriach bardzo się wyróżniały. Niedawno reżyser filmu "Sugar Man" - Malik Bendjelloul gościł w Trójce. Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo!

Ryszard Jaźwiński ocenia, że w tym roku dwa filmy wygrały bardzo wyraźnie: z jednej strony "Operacja Argo" i trzy statuetki w kategoriach: najlepszy film, scenariusz adaptowany i montaż oraz "Życie Pi" i cztery Oscary: za efekty specjalne, za zdjęcia Claudio Mirandy, muzykę Mychaela Danna i reżyserię Anga Lee.


- To chyba największa niespodzianka dzisiejszej nocy, że "Życie Pi" zdobyło tyle nagród w takich kategoriach. Ten film nie był faworytem. Mówiło się o Spielbergu i "Lincolnie", o "Operacji Argo", w muzyce to "Skyfall" razem z piosenką miał opuszczać Los Angeles z Oscarami, a tutaj "Życie Pi" - ten wizualnie oszałamiający film wysforował się na największego zwycięzcę tej nocy - opowiada Szymon Holcman.

Oscary 2013: relacja z gali wręczenia nagród
Gość Trójki zwraca uwagę na wyjątkowe okoliczności i zdarzenia oscarowej gali. - Daniel Day-Lewis pobił rekord. Został bezsprzecznie mistrzem świata aktorstwa. Trzy Oscary za trzy pierwszoplanowe role to się nigdy wcześniej nie zdarzyło. I inny historyczny moment: remis w kategorii najlepszy montaż dźwięku: "Wróg nr 1" i "Skyfall". To szósta taka sytuacja od 1932 roku - mówi Holcman.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00

Polecane