Teatr przyjazny widzowi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Teatr przyjazny widzowi
Progressive - eliminacje - fragm. plakatuFoto: mat. prom.

W najbliższym wydaniu "Magazynu Bardzo Kulturalnego" opowiemy m.in. o spektaklu muzycznym w reżyserii Zbigniewa Zamachowskiego i przedstawieniu Marty Meszaros "Edith i Marlene".

Posłuchaj

"Magazyn Bardzo Kulturalny" - 24 lutego 2013
+
Dodaj do playlisty
+

Nasz przyjaciel – Zbigniew Zamachowski - reżyseruje (!) w Teatrze Roma, na Nowej Scenie, spektakl muzyczny i nie jest to jego reżyserski debiut, o czym – szerzej w tym wydaniu "MBK". Byłam na próbie spektaklu i przedstawię efekt mojej wizyty. "Progressive – eliminacje” – w Teatrze Roma od 2 marca. Trójka patronuje tej premierze.

/

Pozostałe części tego wydania powstawały – co należy uznać za wyjątek – w studiu. I tak – miałam najpierw przyjemność gościć panie: Martę Meszaros i Halinę Mlynkovą oraz pana Włodzimierza Izbana – dyrektora Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Powstaje bowiem przedstawienie w reżyserii słynnej węgierskiej reżyserki pod tytułem "Edith i Marlene". Halina Mlynkova gra w nim rolę Marleny Dietrich. Edith Piaff gra Anna Sroka–Hryń. Premiera – 5 i 6 marca w … Mateczniku Mazowsze w Otrębusach. Jeśli Państwo o tym miejscu nie słyszeli, to mają Państwo szansę usłyszeć w tym wydaniu "MBK".

/
/
/

A – w Teatrze Powszechnym – jeden z naszych ulubionych reżyserów – Piotr Cieplak - reżyseruje spektakl dla dzieci, ale dozwolony dla dorosłych (!), pt. "Lokomotywa". Premiera – już 27 lutego, a wcześniej – piękna, jak zwykle – opowieść Piotra Cieplaka o tym spektaklu – u nas.

Tyle – o teatrze przyjaznym widzowi w Warszawie.

/

A co z Krakowa? Jeżeli uda nam się pomieścić, to – książka z Krakowa: "Rekolekcje Paryskie" Księdza Józefa Tischnera. Jeśli czas tego wydania okaże się zbyt krótki, to zapraszamy na przyszły tydzień w "MBK". Premiera książki właśnie odbyła się – 21 lutego. W studiu Trójki podejmowałam tuż przed premierą – redaktora książki, biografa księdza profesora – Wojciecha Bonowicza.
I, w ten sposób, "Magazyn" powstawał nie tylko w "domu”, ale, nade wszystko  -  w atmosferze przyjaznej.
Zapraszamy w niedzielę o godz. 19.00.
Baszka Marcinik oraz Wojtek Dorosz – wydawca.

Polecane