Eugenides i jego "Intryga małżeńska"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Eugenides i jego "Intryga małżeńska"
Jeffrey Eugenides w swoim domu w Princeton w stanie New Jersey (na zdjęciu z Edselem, ukochanym 11-letnim pudlem)Foto: Michał Nogaś/Trójka

- Jeffrey Eugenides po raz kolejny wciąga czytelników do stworzonego przez siebie świata i choć lektura czasami wymaga większego skupienia, to naprawdę warto - mówi Michał Nogaś o książce "Intryga małżeńska", która właśnie ukazała się w Polsce.

Posłuchaj

Jeffrey Eugenides i jego "Intryga małżeńska" w "Trójkowym Znaku Jakości"
+
Dodaj do playlisty
+

Jeffrey Eugenides opublikował do dziś zaledwie trzy książki, średnio jedną na dekadę. - Uznawany jest już za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych pisarzy amerykańskich, którzy wywarli ogromny wpływ na współczesną literaturę amerykańską. Nasi słuchacze i czytelnicy go kojarzą, ale niekoniecznie z imienia i nazwiska - opowiada Michał Nogaś.

Eugenides zadebiutował 20 lat temu książką "Przekleństwa niewinności', którą na ekran przeniosła Sofia Coppola. Dziś "Przekleństwa niewinności" to już film kultowy. Później ukazała się druga książka - "Middlesex" - opowieść o hermafrodycie, za którą pisarz otrzymał nagrodę Pulitzera. W 2011 roku w USA opublikowano jego trzecią książkę pt. "Intryga małżeńska", która właśnie ukazała się w Polsce.

Książki z Trójkowym Znakiem Jakości - słuchaj i czytaj >>>

Dzięki tej książce trafiamy na kampus uniwersytecki w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej lat 80. XX wieku, poznajemy trójkę bohaterów: Madeleine, Leonarda i Mitchella, którzy tworzą coś na kształt trójkąta miłosnego. - "Intryga małżeńska" jest opowieścią o tym, jaki może mieć i ma wpływ na nasze życie literatura. Przy okazji Eugenides pyta o to jaka powinna być współczesna powieść i o czym powinna być - mówi dziennikarz Trójki.

Jak radzi sobie Wojciech Mann w roli dopowiadacza oraz jakie cechy pisarza ma każda z książkowych postaci? Posłuchaj całej audycji!

Wywiad z autorem "Przekleństw niewinności", "Middlesex" oraz "Intrygi małżeńskiej" we wtorek w "Klubie Trójki" o 21:05. Zapraszamy!

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

Polecane