Premiera "Wyznaję" w "Do południa"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Premiera "Wyznaję" w "Do południa"
Fragment okładki książki "Wyznaję" Jaume CabréFoto: fot. mat. prasowe

Taka książka zdarza się raz na wiele lat! Zachwycająca powieść katalońskiego pisarza Jaume Cabré ukazuje się właśnie z Trójkowym Znakiem Jakości. Opowiadaliśmy o niej w czwartkowym "Do południa". A także – zaczęliśmy szukać odpowiedzi na pytanie: jakie jest Pokolenie Y?

Spotkanie z tą monumentalną powieścią to więcej niż przygoda! To prawdziwa radość ! Wymagający czytelnik znajdzie tu wszystko to, co w literaturze najlepsze i najbardziej cenne: wspaniały język, zachwycającą konstrukcję, wciągającą opowieść. "Wyznaję" to książka, w której pojawia się kilkuset (!) bohaterów, akcja rozgrywa się – w Europie – na przestrzeni kilku wieków, ale najważniejsze są w niej… osiemnastowieczne skrzypce oraz dorastający chłopiec, Adrian, syn barcelońskiego antykwariusza, znawcy manuskryptów.

Jaume Cabré napisał książkę, która jest opowieścią o złu w najczystszej jego postaci. To także historia marzeń, które nie zawsze da się zrealizować. I – co także niezwykle ważne – "Wyznaję" to… wyznanie miłości – do książek i muzyki.

Kim jest Cabré i jak jego książki przyjmowane są przez mieszkańców Katalonii i całej Hiszpanii? Opowiadała o tym nasza barcelońska korespondentka, Ewa Wysocka. A o tym, jak to się stało, że "Wyznaję" trafia do Polski, opowiadała wydawca, Hanna Grudzińska. Czytaj i słuchaj tu>>

Po "Wyznaję" sięgniemy także w najbliższym wydaniu audycji "Z najwyższej półki" – 3 marca o godz. 21.05. Już dziś zapraszam!

Uwaga! Rozpoczęliśmy także nowy cykl! W każdy czwatek o 11.35 Gabi Darmetko opowiadać będzie o Pokoleniu Y. Kim są? (Urodzili się między 1980 a 1995 rokiem…) Czy faktycznie są generacją "klapek i iPadów"? Kolejne odcinki cyklu znajdą Państwo tu >>  Zapraszamy także na profil cyklu na FB >>

"Do południa" miedzy godz. 9.05 a 12.00! Zapraszam,
Michał Nogaś

Polecane