Umysł zamiast leków? To działa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Umysł zamiast leków? To działa
Foto: Glow Images/East News

- Różne techniki mentalnego wpływu działają na nasze zdrowie - mówi w Trójce psycholog Paweł Jan Mróz. Wyobraź więc sobie przeziębienie jako coś śliskiego i brudnego, a potem zamień na piękne, przyjemne w dotyku, kolorowe ...

Posłuchaj

Umysł zamiast leków? To działa!
+
Dodaj do playlisty
+

- Choroba i jej pierwsze objawy są posłańcem niosącym ważne informacje. Zażywanie tabletek, które te objawy usuwają, ogłupia posłańca i nie pozwala nam rozpoznać czy zdrowiejemy - podkreśla Paweł Jan Mróz.

Zdaniem gościa "Instrukcji obsługi człowieka" większość chorób jest objawem tego, że bardziej zwracamy uwagę na efektywność niż mądrość ciała.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

- Z jakimkolwiek symptomem w naszym ciele możemy zrobić trzy rzeczy: obserwować, doszukiwać się w nim informacji, a po trzecie wizualizować. Metafora jest jednym z najlepszych narzędzi wywierania wpływu na samego siebie - proponuje psycholog. Oczywiście skuteczność każdy z nas osiągnie w różnym czasie.

Psycholog wyjaśnia, że już pierwsze dwie czynności prowadzą do zniknięcia objawów chorobowych. - Trzecia droga pozwala nam złe rzeczy zmieniać w dobre - dodaje. Jak dokładnie - dowiesz się słuchając całej rozmowy, w której gość Grażyny Dobroń podał szereg przykładów użycia siły umysłu w procesie zdrowienia.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Polecane