Lars von Trier wróci do Cannes?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lars von Trier wróci do Cannes?
Charlotte Gainsbourg. Kadr z filmu "Antychryst"Foto: mat. promocyjne

- Mogłem przez dzień obserwować jego pracę. Absolutna koncentracja i minimalizm, jeśli chodzi o uwagi reżyserskie. Skromny plan, wszyscy zanurzeni w wizji reżysera. To jedno z największych przeżyć ostatnich lat - opowiada Jakub Duszyński o pobycie na planie "Nimfomanki".

Posłuchaj

Jakub Duszyński: widziałem 18 minut "Nimfomanki"
+
Dodaj do playlisty
+

Premiera filmu jeszcze odległa, ale już o nim głośnio. Ostatnio kontrowersje wzbudziły zdjęcia z planu filmowego, które pojawiły się w mediach. - Wiele razy się zastanawiałem, jakby to było móc spojrzeć z bliska na pracę von Triera. Pewnego dnia otrzymałem z zaprzyjaźnionej firmy produkcyjnej telefon i poleciałem na plan - wspomina Jakub Duszyński.

Gość Ryszarda Jaźwińskiego wyjaśnia, że reżyser chce zrobić bardzo śmiałą i kontrowersyjną opowieść, nie poprzez pornograficzne wątki, lecz przez "granat intelektualny". - Widziałem 18 minut "Nimfomanki". To projekt, na który czekam, i jeden z najbardziej dopracowanych scenariuszy Larsa von Triera - mówi gość Trójki.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Lars Von Trier to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego kina. 56-letni Duńczyk podczas zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes, na którym premierę miała jego "Melancholia" z Kirsten Dunst, mówił, że rozumie Hitlera i mu współczuje, oraz że planuje, by jego kolejny film pełen był nieprzyjemnych scen seksu. Reżyser został później wyrzucony z festiwalu i uznany przez organizatorów wydarzenia za persona non grata.

Jak teraz zachowa się Cannes? Możliwe scenariusze w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim wylicza polski dystrybutor "Nimfomanki".

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Polecane