Open'er Festival 2013: Modest Mouse, Editors, Alt-J oraz...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Open'er Festival 2013: Modest Mouse, Editors, Alt-J oraz...
Modest MouseFoto: fot. mat. promocyjne

Mikołaj Ziółkowski w "Programie Alternatywnym" ogłosił kolejne gwiazdy tegorocznego festiwalu.

Posłuchaj

Mikołaj Ziółkowski w "Programie Alternatywnym" ogłasza gwiazdy Open'er Festival 2013
+
Dodaj do playlisty
+

Alt-J to autorzy jednego z najlepszych debiutów 2012 roku i ubiegłoroczni triumfatorzy Mercury Music Prize. - Kolejny zespół to ikona amerykańskiej alternatywy, po raz pierwszy na Open'erze, Modest Mouse ! - podkreślił dyrektor gdyńskiego festiwalu.

- A teraz gwiazda, która nagrywa swoją płytę w Stanach Zjednoczonych i na festiwalu Open'er pewnie zostaną zaprezentowane nowe utwory. To z pewnością jedno z najciekawszych wydarzeń, które będzie miało miejsce, a zespół nazywa się Editors - ogłosił Mikołaj Ziółkowski.

Z radością informujemy, że do Gdyni przybędzie Skunk Anansie (zespół sam się ujawnił) - formacja, której fanom muzyki rockowej nie trzeba przedstawiać. Skin i Ace gościli w Trójce - posłuchaj! Ich ostatni koncert na Open'erze był niewiarygodnym popisem charyzmy i rockowego kunsztu. Od pamiętnego występu na gdyńskim lotnisku wydali już dwa albumy - "Wonderlustre" w 2010 i "Black Traffic" we wrześniu ubiegłego roku. Teraz materiał z najnowszej płyty usłyszymy na żywo.

Ujawnieni wcześniej headlinerzy najbliższej edycji to zespoły: Blur , Queens of the Stone Age , Kings of Leon i Arctic Monkeys . W dniach 3-6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo wystąpią także:  Animal Collective, Disclosure, Maria Peszek, a także - po raz pierwszy w Polsce - australijski zespół Tame Impal .

Przypominamy, że na Open'er Festival 2012 wystąpiły takie gwiazdy, jak: Björk, Justice , The xx, The Ting Tings , Gogol Bordello , Krzysztof Penderecki z Greenwoodem , Jamie Woon, The Maccabees, Jasie Ware, New Order , Brygada Kryzys , czy Katarzyna Nosowska.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej open'erowej podstronie.

Na "Program Alternatywny" Agnieszki Szydłowskiej zapraszamy w każdą środę i czwartek od godziny 19.00 do 21.00.

Polecane