Kiedy dzieci dzieli pokolenie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kiedy dzieci dzieli pokolenie
Foto: Glow Images/East News

Po raz pierwszy została mamą pod koniec szkoły średniej. Dwadzieścia lat minęło i została mamą po raz drugi. Pani Agnieszka o doświadczeniu późnego i wczesnego macierzyństwa opowiadała Joannie Mielewczyk w kolejnej odsłonie cyklu "Matka Polka Feministka".

Posłuchaj

"Matka Polka Feministka" 5.02.2013
+
Dodaj do playlisty
+

- Wtedy wydawało mi się, że jestem bardzo dorosła, gotowa na wszystko. Po wielu latach dotarło do mnie jak bardzo wtedy jeszcze nie byłam przygotowana do roli mamy. Sama jeszcze byłam dzieckiem - opowiada pani Agnieszka. Jej córka w tej chwili ma tyle lat, ile pani Agnieszka gdy została mamą po raz pierwszy.  

Rozmówczyni Joanny Mielewczyk przyznaje, że dostrzega różnice między pierwszą a kolejną ciążą. - Gdybym została postawiona przed wyborem, czy zostać mamą w bardzo młodym wieku, czy zostać mamą w wieku zaawansowanym, wybrałabym opcję późniejszego macierzyństwa - mówi pani Agnieszka.

Kiedy myślała o drugiej ciąży, była zdecydowana na badania prenatalne, kiedy okazało się, że jest w ciąży po rozmowie z lekarzem, postanowiła zrobić najpierw badania nieinwazyjne. - I na szczęście Helenka jest zupełnie zdrowa - mówi. Całkiem niedawno pani Agnieszka urodziła trzecią córkę. - Zaczęła kiełkować we mnie myśl, że mam dwie jedynaczki w domu, bo moje córki dzieli pokolenie - opowiada o decyzji o trzeciej ciąży.

Dlaczego matka dojrzała lepiej radzi sobie z wychowaniem dziecka, jakich błędów może się ustrzec oraz jakie pasje odkryć? Posłuchaj całej rozmowy.

Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy w każdy wtorek o godz. 16.35. Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Polecane