"Wojna futbolowa" Kapuścińskiego trafi do kin!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wojna futbolowa" Kapuścińskiego trafi do kin!
Jeden z samolotów używanych przez wojsko podczas wojny futbolowejFoto: wikipedia commons/użytkownik Sting

Kanadyjski reżyser Philippe Falardeau kupił prawa do ekranizacji książki polskiego reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego o konflikcie pomiędzy Hondurasem a Salwadorem.

Posłuchaj

Fajny film 31 stycznia 2013
+
Dodaj do playlisty
+

Jak mówi w audycji "Fajny film" Małgorzata Borychowska, pierwszy klaps na planie filmu tworzonego na podstawie "Wojny futbolowej" padnie najprawdopodobniej za dwa lata. - Rozmawiałam z Falardeau w środę. W tej chwili zajmuje się innym projektem, ale ten będzie następny - wyjaśnia w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim .
Philippe Falardeau jest obecnie uważany za jednego z najbardziej obiecujących kanadyjskich reżyserów. Jego ostatni film "Pan Lazhar" zdobył wiele nagród, był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W polskich kinach "Pana Lazhara" będzie można zobaczyć od piątku, 1 lutego.


"Pan Lazhar” to pełna ciepła i subtelnego humoru opowieść o grupie uczniów szkoły podstawowej, przedwcześnie zmuszonych do wejścia w świat dorosłych i próbujących go zrozumieć oraz o inspirującym wychowawcy, który dzięki swojej intuicji, empatii i elokwencji zmienia ich życie.
Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z ludźmi filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" i "Trójkowo, filmowo"
Jak mówi gość Trójki, film Falardeau to uniwersalna historia o relacji nauczyciel - uczniowie. - Akcja filmu dzieje się w kanadyjskiej podstawówce. Ulubiona przez uczniów nauczycielka popełnia samobójstwo, a na jej miejsce zgłasza się imigrant z Algierii - Bahir Lazhar. On jest osobą z zewnątrz, z innego kraju, innej kultury, traktuje uczniów inaczej niż pozostali nauczyciele, którzy trzymają się zasady, że między uczniem a nauczycielem powinien być dystans - opowiada Borychowska. Więcej o obu filmowych projektach dowiesz się słuchając całej audycji.
Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Polecane