Szuflada Szymborskiej w Kamienicy Szołayskich

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szuflada Szymborskiej w Kamienicy Szołayskich
Wisława Szymborska w TrójceFoto: Fot. Wojciech Dorosz

1 lutego mija rok od śmierci Wisławy Szymborskiej. O wydarzeniach związanych z rocznicą, m.in. pewnej wystawie i niezwykłej płycie Tomasza Stańki, a także działalności fundacji imienia Noblistki, opowiemy tej nocy w Trójce.

Posłuchaj

Zapraszamy na "Trójkę pod Księżycem"
+
Dodaj do playlisty
+

Fundacja Wisławy Szymborskiej (której patronuje Trójka) oraz Muzeum Narodowe w Krakowie (którego działalności patronuje Polskie Radio) otwierają w tym dniu w oddziale w Kamienicy Szołayskich (oddział MNKr) wystawę Szuflada Szymborskiej.


My – spotkamy się na kilkanaście godzin przed – i oprowadzimy Państwa po tej nietypowej wystawie. Będzie także okazja, by porozmawiać o tym, co już udało się Fundacji zrealizować.

W tym wydaniu "Trójki pod Księżycem" – opowiemy również szerzej o innych wystawach w Muzeum Narodowym w Krakowie, o specyfice innych jego oddziałów. Sam wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Nowych Sukiennicach. Poetka była jedną z ambasadorek tej Galerii.

/

Patronat Honorowy nad wystawą objęła pani Anna Komorowska .
Naszym rozmowom w "TPK" będą towarzyszyły nagrania archiwalne oraz muzyka Tomasza Stańki, którego koncert odbędzie się w Operze Krakowskiej 11 lutego. Będzie to zarazem premiera jego płyty pod tytułem "Wisława" .

Współgospodarzami spotkania będą: pani Zofia Gołubiew – dyrektor MNKr oraz Michał Rusinek – prezes FWS.

Do usłyszenia w nocy z czwartku na piątek między północą a godz. 2.00.

Baszka  Marcinik i Wojtek Dorosz - wydawca

Polecane