Śniadanie z Audrey Hepburn

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Śniadanie z Audrey Hepburn
Audrey HepburnFoto: źr. Wikipedia

W 20 lat od śmierci legendarnej aktorki, większość widzów nadal kojarzy ją przede wszystkim z roli neurotycznej Holly Golightly w "Śniadaniu u Tiffany'ego". W audycji "Do południa" staraliśmy się przybliżyć mniej znane fakty z życia artystki.

Posłuchaj

Audrey Hupburn wspomina Jan Niebudek
+
Dodaj do playlisty
+

Niewielu wie, że Audrey Hepburn, która zazwyczaj grała pełne życia i przebojowe postaci, miała za sobą doświadczenia głodu i wojennej traumy. Po zakończeniu konfliktu wyjechała  do Londynu aby tam rozpocząć aktorską karierę. Świetnie czuła się zarówno przed kamerą jak i na deskach Broadwayu, gdzie zagrała w musicalu "Gigi".

Ten sukces pociągnął za sobą kolejne. Wzięła udział W swojej pierwszej hollywoodzkiej produkcji "Rzymskie wakacje",  gdzie zagrała wspólnie z Gregorym Peckiem, który był pod tak dużym wrażeniem gry aktorskiej Hepburn, że zażądał od producentów, aby na plakatach nazwisko aktorki napisano dużą czcionką.

Był to najważniejszy okres w karierze aktorki. Oprócz kultowej roli w "Śniadaniu u Tiffany'ego", gdzie zagrała wbrew woli Trumana Capote, autora literackiego pierwowzoru Holly Golightly, Hepburn wzięła także udział w musicalu "My Fair Lady"…  w którym śpiewała za nią inna aktorka.

W drugiej połowie lat 60. artystka wycofała się na jakiś czas z show biznesu. Jeśli chcesz wiedzieć czym także zajmowała się Audrey Hepburn, posłuchaj materiału dźwiękowego.

W audycji Katarzyny Borowieckiej o aktorce opowiadał Jan Niebudek.
"Do południa" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku od 9 do 12. Zapraszamy.

Polecane