Koncert: Lao Che zagrał "Soundtrack" w Trójce - zobacz wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert: Lao Che zagrał "Soundtrack" w Trójce - zobacz wideo!
Lao Che w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 24.02.2013Foto: Andrzej Bołdaniuk

Zespół wydał niedawno piątą płytę. Piosenki z nowego krążka muzycy zagrali w Trójce. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu!Transmisja koncertu na antenie Trójki odbyła się 24 lutego 2013.
Lao Che
to zespół muzyczny, założony przez byłych członków grupy Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Debiutancki album grupy "Gusła" pojawił się w sprzedaży w 2002 roku.
17 października ukazała się nowa, piąta płyta Lao Che zatytułowana "Soundtrack”. Po płycie "Prąd stały/prąd zmienny" zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski "Soundtrack”. Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu - rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy. Album promuje utwór "Zombi!".
- Atmosfera płyty jest taka: coś się ma wydarzyć, z tą niewiadomą związany jest niepokój i lęk, a wtedy odwołujemy się do istoty wyższej, której istnienie jest pewne, i czekamy na odpowiedź - o najnowszej płycie opowiadają w radiowej Trójce Hubert 'Spięty' Dobaczewski i Mariusz 'Denat' Denst.

Polskie Radio było partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane