Open'er 2013: Animal Collective, Disclosure, Maria Peszek i Tame Impala

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Open'er 2013: Animal Collective, Disclosure, Maria Peszek i Tame Impala
Animal Collective podczas koncertu na "Jarocin Festiwal 2009"Foto: PAP/Tomasz Wojtasik

- W Gdyni od 3 do 6 lipca zobaczymy kilka bardzo ważnych zespołów - mówił w "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, dyrektor imprezy.

Posłuchaj

Kolejnym wykonawcą będzie zespół Animal Collective – ogłosza Mikołaj Ziółkowski
+
Dodaj do playlisty
+

- Po pierwsze Animal Collective, legenda muzyki alternatywnej, po drugie Disclosure - nowość w muzyce elektronicznej, po trzecie: jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, Maria Peszek i po raz pierwszy w Polsce australijski zespół Tame Impala - ogłosił Mikołaj Ziółkowski, dyrektor festiwalu w "Programie Alternatywnym".

Animal Collective , bezsprzecznie jeden z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich lat pojawi się na festiwalu w ramach promocji nowego albumu "Centipede Hz". Z dziewięcioma płytami na koncie i opinią eksperymentatorów wyznaczają trendy w co najmniej kilku gatunkach muzycznych i nie inaczej jest z ich najnowszymi dokonaniami. Od lat zajmują najwyższą pozycję na festiwalowych plakatach przynosząc publiczności niewiarygodną mieszankę psychodeli, popu, alternatywnego rocka i nieprzewidywalności, zarówno tej muzycznej jak i scenicznej.

W psychodelii specjalizuje się także Kevin Parker, centralny punkt projektu Tame Impala. Ten australijski zespół odrodził modę na psychodelicznego rocka sprzed czterech dekad. Dwoma albumami zaznaczyli terytorium w którym czują się najlepiej: świetny songwriting, potężne brzmienie, bezbłędne melodie i psychodeliczny klimat. NME wybrało ich ubiegłoroczny album "Lonerism" najlepszą płytą 2012 roku, co było tylko ukoronowaniem wysokich pozycji w innych podsumowaniach muzycznych mediów.

Skoro przy podsumowaniach jesteśmy, te polskie zdominowała Maria Peszek z albumem "Jezus Maria Peszek", swoją trzecią płytą, ale pierwszą w której tworzenie była tak mocno zaangażowana, nie tylko jako wokalistka i autorka tekstów, ale także jako kompozytorka i producentka. Te ostatnie zadania dzieliła z Michałem "FOXEM" Królem. Pięknie brutalna szczera płyta, będzie powodem kolejnego spotkania Marii Peszek z open'erową publicznością.

Publicznością, przed którą po raz pierwszy stanie młody brytyjski duet elektroniczny Disclosure . Dzięki nim 2 step i UK Garage zyskał nowe życie, w czasach, kiedy tańczy się do włączonych wiertarek. Bracia Lawrence robią elektronikę subtelniejszą, taneczną itkim niezwykle świeżą. Na Open'erze pojawią się ze swoim debiutanckim albumem.  

(źr. Opener.pl)

Wykonawcy dołączą do ogłoszonych wcześniej headlinerów najbliższej edycji Open’er Festival - zespołów: Blur Queens of the Stone Age, Kings of Leon i Arctic Monkeys.

Przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3 - 6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Przypominamy, że na Open'er Festival 2012 wystąpiły takie gwiazdy, jak: Björk, Justice , The xx, The Ting Tings , Gogol Bordello , Krzysztof Penderecki z Greenwoodem , Jamie Woon, The Maccabees, Jasie Ware, New Order , Brygada Kryzys , czy Katarzyna Nosowska.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej open'erowej podstronie.

Na "Program Alternatywny" Agnieszki Szydłowskiej zapraszamy w każdą środę i czwartek od godziny 19.00 do 21.00. na FB 24/7

Polecane