Rodzic rodzicowi wsparciem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rodzic rodzicowi wsparciem
Foto: Glow Images/East News

- Ten projekt daje mi mozliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w byciu rodzicem. Pomaganie młodym rodzinom to bardzo ważna sprawa - opowiada Małgorzata Potocka, mama i wolontariuszka.

Posłuchaj

Wolontariusz na wyciągnięcie ręki
+
Dodaj do playlisty
+

Projekt Wolontariusz w rodzinie realizowany w ramach programu "Dobry Rodzic – Dobry Start". Anna Żardecka z Fundacja Dzieci niczyje wyjaśnia, że jego celem jest udzielanie pomocy, towarzyszenie doświadczonych rodziców młodym, którzy dopiero wstępują na drogę macierzyństwa i ojcostwa.

- Oczywiście towarzyszy nam obawa, że rodziny nie będą chciały wpuszczać "obcych" do domu, ale wierzymy, że pomoc udzielana w miejscu, gdzie czują się najbezpieczniej, jest bardzo cenna - podkreśla w rozmowie z Elżbietą Korczyńską.

Zadaniem wolontariusza nie jest kontrola, ocena ani krytyka. Chodzi raczej o wsparcie, o podzielenie się doświadczeniem, własnymi przeżyciami. - Spotykam się z rodziną raz w tygodniu i to oni głównie decydują, co będziemy razem robić. Widzę, jak zmieniają się rodzice, a ich słowa potwierdzają, że nasze spotkania coś dają - mówi wolontariuszka Agnieszka Rzepecka.

 

Posłuchaj całej rozmowy z wolontariuszami w rodzinie! Więcej o programie dowiesz się na stronie www.dobryrodzic.fdn.pl

Audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

Polecane