Hey prezentuje platynową płytę - zobacz wideo z koncertu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Hey prezentuje platynową płytę - zobacz wideo z koncertu!
Zespół Hey z dyplomami za osiągnięcie statusy platynowej płyty przez "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan", 2.02.2013Foto: Fot.: Dariusz Kawka

To był niesamowity wieczór! Wielokrotne bisy i Kasi "No, dziękujemy bardzo" po każdym utworze zapamiętamy na długo. Nawet problem z kreacją nie mógł tego zakłócić...



Koncert odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 2 lutego o godz. 16.05. Można go było słuchać na antenie i oglądać na stronie internetowej Trójki!

Zespół zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan", która osiągnęła już status platynowej!

Album "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" miał swoją premierę  6 listopada 2012 roku. To 10. studyjny krążek jednego z najważniejszych polskich zespołów. Praca nad płytą trwała prawie 2 lata. Na krążku znalazło się 11 premierowych utworów.
Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. Paweł Krawczyk, gitarzysta zespołu, tłumaczył w "Offensywie", że decyzja o zaproszeniu Zabrockiego do grupy zapadła spontanicznie . - To był impuls. On zastępował przez jakiś czas Krzysia Zalewskiego na koncertach. Wtedy poznaliśmy się bliżej, a ja zaprosiłem go do zespołu, nie zapytawszy o zdanie innych. Na szczęście mi to wybaczono - mówił.

 

W rozmowie z Piotrem Stelmachem muzycy Hey opowiadali także o symbolice piosenek z albumu "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" . - "Lot pszczoły nad tymiankiem" to symbol przemyślnej pilności albo pilnej przemyślności w dobieraniu tego, co dobre dla człowieka. Natomiast "Lilia, kula i cyrkiel" odzwierciedlają piękno - tłumaczyła Kasia Nosowska.

Sponsorem koncertu był PZU.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane