"Pragnienie miłości". Brutalny atak na serca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Pragnienie miłości". Brutalny atak na serca
Kadr z filmu "Pragnienie miłości"Foto: materiały promocyjne

To "Amores perros 2"? - Mimo że porusza problem, z którym Europa i cały świat styka się na co dzień, film Michela Franco pozostaje meksykański, jeśli chodzi o temperament, charakter i sposób realizacji - mówi Joanna Hanusiak o "Pragnieniu miłości".

Posłuchaj

"Fajny Film" 10.01.2013
+
Dodaj do playlisty
+

Bohaterką obrazu jest 15-letnia Alejandra, która razem z ojcem przeprowadza się do Mexico City. Oboje chcą od czegoś uciec i zacząć nowe życie. Alejandra idzie do nowej szkoły, gdzie szybko zyskuje grono przyjaciół.

- Tragedia zaczyna się w momencie, gdy do internetu trafia nagranie filmu ze spotkania Alejandry z jej chłopakiem - opowiada Joanna Hanusiak z firmy dystrybucyjnej Manana. Gość Ryszarda Jaźwińskiego zwraca uwagę, że obecnie dla nastolatków Internet to miejsce, którym nie tylko żyją, ale kształtują swoje osobowości, co czynią często w sposób pozbawiony poczucia odpowiedzialności.

Więcej rozmów z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

- Film trzyma w napięciu. Przemoc, która nas dotyka wewnętrznie, pokazana jest z niezwykłym natężeniem, chociaż sceny zewnętrznej przemocy też w "Pragnieniu miłości" się pojawiają. Powiedziałabym, że jest to "Amores perros" na pokładach emocji wewnętrznych - ocenia gość Trójki.

Film Michela Franco powstał w 2012 roku i praktycznie od razu pojawił się na większości festiwali. W Cannes zdobył Nagrodę Główną w sekcji Un Certain Regard, w San Sebastian otrzymał wyróżnienie w sekcji Horizontes Latinos, w Chicago nagrodę specjalną jury. W Polsce film otworzył 8. edycję Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+, a od 4 stycznia możemy go oglądać w kinach.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Polecane