Największy rockowy sukces. Trójka o R.E.M.

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Największy rockowy sukces. Trójka o R.E.M.
Michael Stipes, lider R.E.M. podczas koncertu w Bogocie, Kolumbii, 29 października 2008 Foto: Fot.: EPA/RAFA SALAFRANCA Dostawca: PAP/EPA

- To zespół ciekawy, bo kojarzony przez niektórych z popowymi balladami z lat 90., a tak naprawdę był główną inspiracją dla Nirvany do stworzenia całego nurtu alternatywnego rocka - mówi Piotr Metz.

Posłuchaj

Piotr Metz zaprasza na poranki z R.E.M.
+
Dodaj do playlisty
+

Tradycją stało się, że w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00) pojawia się muzyczny kącik Piotra Metza, w którym prezentuje on dorobek największych gwiazd rocka.
Po Led Zeppelin, Pink Floyd , The Doors , Stingu , Ericu Claptonie, The Rolling Stones, Jimim Hendrixie i innych przyszła na pora na R.E.M.
R.E.M.: Może nie jesteśmy najlepszymi muzykami świata, ale mamy niezły gust>>>
Piotr Metz uważa, że zespół ten odniósł największy sukces we współczesnym rock and rollu, ponieważ... rozwiązał się bez kłótni. W 2011 roku muzycy, w przyjaźni, ogłosili zakończenie wspólnej działalności. - To odejście z klasą, w wielkim stylu, było naprawdę imponujące - wspomina dziennikarz.


Cykl Piotra Metza od 2 stycznia w porannym "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00).  Czeka nas ok. 30 poranków z R.E.M.!

Polecane