2013 będzie tragiczny. I dobrze!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
2013 będzie tragiczny. I dobrze!
Andrzej Poniedzielski Foto: wikipedia, Marcin Górecki

To ma być rok podwyżek. Wzrosną ceny energii elektrycznej, w górę pójdą ceny żywności, tytoniu. Więcej zapłacimy też za wywóz śmieci i za wodę, wzrosną czynsze komunalne. Kierowcy zapewne częściej płacić będą mandaty, bo przybyć ma fotoradarów.

Posłuchaj

"Za, a nawet przeciw" - 2 stycznia 2013
+
Dodaj do playlisty
+

Zapowiada się, że przez najbliższe dwanaście miesięcy będzie trzeba mocno "zaciskać pasa". Ale "czy taki diabeł straszny"? O to zapytaliśmy naszych Słuchaczy. Większość na przyszłość mimo wszystko patrzy z optymizmem.

Pełen nadziei na dobry 2013 jest Andrzej Poniedzielski, ekspert ds. optymizmu w Polsce. - Jestem przedstawicielem bardzo polskiego optymizmu. Nazwałbym go pesoptymizm albo optysymizm - stwierdza. - To taki lekko złamany optymizm, nienachlany - tłumaczy.
Słuchaj innych dyskusji w cyklu "Za, a nawet przeciw" >>>

Gość Trójki dodaje, że paradoksalnie kryzys, który teoretycznie ma uderzyć w nas w tym roku, najbardziej napawa go optymizmem. - Cieszę się, że się już odbędzie, że będzie za nami - tłumaczy. W opinii eksperta ds. optymizmu w Polsce kryzys może wyjść nam, Polakom na dobre. - On potrząśnie nami i zrobi coś takiego, co jest bardzo potrzebne, czyli obudzi nas z szaleństwa konsumpcyjnego - tłumaczy.

- Jak przetrwamy ten rok, to będzie już z górki - pociesza wszystkich pesymistów i, cytując swoją wnuczkę, życzy wszystkim słuchaczom: "żeby mieli jakoś albo coś tam".
A jak najbliższą przyszłość widzi ekspert z dziedziny ekonomii, prof. Stanisław Gomułka? Dowiesz się, słuchajac "Za, a nawet przeciw".

"Za, a nawet przeciw" słuchać można na antenie Trojki od poniedziałku do czwartku, w samo południe.

Polecane