Robot zamiast misia-przytulanki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robot zamiast misia-przytulanki
Modele robotów prezentowane podczas Inauguracji Kół Robotycznych we Wrocławiu 12.10.2011Foto: instytutinwentyki.pl

- Teraz dzieci są przyzwyczajone do robotów. Grają w gry komputerowe, w których jest ich pełno, oglądają filmy, gdzie roboty mieszają się z ludźmi. Roboty są im bardzo bliskie - mówi prof. Piotr Wrzecioniarz.

Posłuchaj

"Roboty wkroczą do akcji" - reportaż Magdy Skawińskiej
+
Dodaj do playlisty
+

Prof. Piotr Wrzecioniarz jest jednym z naukowców, którzy przed laty zakładali Instytut Inwentyki we Wrocławiu. Profesorowie chcieli konstruowaniem zainteresować nie tylko kilku zdolnych studentów, ale wyjść z robotami do dzieci i młodzieży. Bo jeśli maluchy teraz złapią bakcyla, to w przyszłości mogą tworzyć rzeczy wielkie. Profesor Wrzecioniarz jest także pomysłodawcą Mistrzostw Polski Robotów, które odbywają się we Wrocławiu.
Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>> 

Roboty nie strajkują, nie męczą się, czasami się psują, ale jak się psują, to można je naprawić. W Korei Południowej jest stworzony program, żeby ok. roku 2020 w każdej rodzinie były roboty.
Oni są przyzwyczajeni do robotów, mają gry komputerowe, w których pełno jest robotów, oglądają firmy, gdzie robot mieszają się z ludźmi. Oni w tym świecie robotycznym już de facto żyją, te roboty są im bardzo bliskie - to dla nich coś naturalnego

Bohater reportażu podkreśla, że roboty powinny służyć człowiekowi, wyręczać go w trudnych pracach. - One nie strajkują, nie męczą się. Czasami się psują, ale jak się psują, to można je naprawić. W Korei Południowej jest stworzony program, którego celem jest, aby ok. roku 2020 w każdej rodzinie były roboty - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej "Roboty wkroczą do akcji".

Polecane