Rozsmakuj się w Świętach ....

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rozsmakuj się w Świętach ....
Foto: Glow Images/East News

Polacy coraz częściej zamawiają gotowe dania na świąteczny stół. Ale gotowanie to część tradycji i niezawodny element tworzenia klimatu, nastroju rodzinnego Bożego Narodzenia.

Posłuchaj

Zapach Świąt według Jarosława Uścińskiego
+
Dodaj do playlisty
+

Na te ostatnie dni przygotowań mamy więc dla Państwa garść dobrych rad i przepisów od szefa kuchi Jarosława Uścińskiego.

Czy karp jest obowiązkowy na wigilijnym stole i jak przygotować najlepszą rybę w galarecie opowiadał w rozmowie z Tomaszem Żądą. - Nie wolno zalać ryby ciepłym wywarem! Czekamy więc, aż się schłodzi i zacznie być lekko ciągnący, a następnie polewamy partiami: dwie łyżeczki wywaru na rybę, czekamy aż się zasklepi na rybce popijając herbatkę i słuchając radia, znów polewamy i wtedy cała ryba jest w galarecie - radzi ekspert.

W Piewszy i Drugi Dzień Świąt nie może zabraknąć na stole pasztetów, kapusty z grzybami, makowca i sernika. - Pamiętajmy, że sernik to nie ciasto, on nie musi wyrastać. Najczęściej popełniany błąd, to nastawianie ciasta na zbyt wysoką temperaturę - radzi kucharz.

Słuchajcie Trójki w Wigilię i Boże Narodzenie >>>

Nawet jeśli nie jestescie kulinarnymi ekspertami - zapamiętajcie, że w "makowcu, jak w pierogach, najważniejsze jest to, co w środku" - i sukces gwarantowany :)

Jakie grzyby są najlepsze do bożonarodzeniowych potraw, po co warzywa w pasztecie i dlaczego najlepiej go piec w prodiżu? Co dają ziemniaki w serniku i dlaczego warszawiacy nie znają smaku schabu po warszawsku? A także wszystkiego o gotowaniu warzyw na sałatkę i kompotu dowiecie się słuchając "Zapachu Świąt".

Polecane