Świat według Matki Sanepid

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Świat według Matki Sanepid
Ilustracja pochodzi z bloga Matki SanepidFoto: http://www.matkasanepid.pl/

Aleksandra Michalak pisze w sieci o macierzyństwie w zwykły, nielukrowany sposób. Od bardzo niedawna, nie samotnie, a samodzielnie - co podkreśla.

Posłuchaj

Świat według Matki Sanepid
+
Dodaj do playlisty
+

Wychowuje dwie córeczki. W ciągu trzech miesięcy jej życie wywróciło się do góry nogami, a blog właśnie ukazał się drukiem.

"Po narodzinach pierwszej córki wzięłam listę najczęstszych błędów wychowawczych i zaczęłam je popełniać wszystkie po kolei…" - czytamy na blogu Matki Sanepid. Aleksandra Michalak przekonuje, że w domu silnych kobiet wyrasta kobieta zaradna, która w krytycznej sytuacji nie poddaje się, podejmuje szybkie decyzje. - Jest bardzo odpowiedzialna za swoje dzieci - opowiada rozmówczyni Joanny Mielewczyk.

Matka Sanepid z dnia na dzień zmieniła swoje życie, choć wspomina, że jak rozstała się z mężem, to wydawało jej się, że sobie nie poradzi, to koniec końców wszystko zrobiła tak, jak powinna zrobić. - Wychowuję dzieci samodzielnie, a nie samotnie. Mam mamę, siostrę, przyjaciółki, tata też w tym jest i bardzo nas wspiera - mówi.

Blog powstał z potrzeby wyładowania negatywnych emocji. - One są w każdej z nas. Nie uwierzę w to, że nie można się wściec, jeżeli dziecko przez dwa lata budzi nas w środku nocy po trzy razy. Czasami jestem wykończona, dlatego piję do pięciu kaw dziennie. Przyznaję się do tego, że odstawiam dziecko do przedszkola i czuję ulgę - podkreśla Matka Sanepid.

Skąd pomysł na pisanie bloga i czy jego popularność była dla autorki zaskoczeniem? Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy w każdy wtorek o godz. 16.35. Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Polecane