Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdź, kto najlepiej pochwalił się funduszem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Konkurs rozstrzygnięty. Sprawdź, kto najlepiej pochwalił się funduszem
Rzadko, ale urząd skarbowy nie chce od obywatela podatkuFoto: Glow Images/East News

120 zgłoszeń przyszło na konkursu "Pochwal się swoim funduszem". Nagrodę główną jurorzy przyznali Kaletniczej Spółdzielni Socjalnej SKORPIONS. Jej założyciele otrzymali sprzęt komputerowy wart 10 tys. zł.

Posłuchaj

Posłuchaj laureatów i jurorów konkursu "Pochwal się swoim funduszem"
+
Dodaj do playlisty
+

Zaproszenie do Kapituły konkursu "Pochwal się swoim funduszem" przyjęli prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska z SGH, Jacek Jaworski (Wydział Koordynacji Promocji i Strategii Departament Informacji, Promocji i Szkoleń Ministerstwo Rozwoju Regionalnego) oraz ekonomista prof. Adam Noga. W kapitule zasiada także Wiktor Legowicz – dziennikarz ekonomiczny Trójki.

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki” werdykt jurorów ogłosiła dyrektor Trójki Magda Jethon. – Oprócz laureata – spółdzielni Skorpions - przyznano także dwa wyróżnienia. Pierwsze dla Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, a drugie dla firmy komputerowej IC Solutions - powiedziała Magda Jethon.

Jak unijne dofinansowanie zmieniło życie nagrodzonych osób? Wiesława Stachowska ze spółdzielni Skorpions opowiadała, że w firmie pracuje 6-osobowa rodzina. – Wszyscy byliśmy długotrwale bezrobotni. Jesteśmy z Piotrkowa Trybunalskiego i u nas jest bardzo duże bezrobocie. Ja długo pracowałam w kaletnictwie, później straciłam pracę, ale cały czas bardzo to lubię. Namówiłam dzieciaki i udało się. Teraz mamy sklep z własnymi wyrobami, szyjemy też na specjalne zamówienia, wykonujemy naprawy. – opowiadała. Prof. Adam Noga podkreślił, że wszyscy jurorzy byli pod wrażeniem tego właśnie projektu, bo ich zdaniem był to przykład bardzo budujący.

Stefan Dziadosz z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie opowiadał, że jego projekt to produkt turystyczny, ale oparty na bogactwie szkła. - Dotacje unijne przeznaczyliśmy na budowę siedziby na rynku i na odbudowę zabytkowych piwnic także na rynku. Dziś już możemy się pochwalić wieloma, zainteresowanymi turystami – opowiadał gość radiowej Trójki.

>> Tu znajdziesz więcej informacji o Centrum Dziedzictwa Szkła, które odwiedzili dziennikarze Trójki

Drugi z wyróżnionych projektów dotyczy komunikowania się człowieka z komputerem. – Ja i kolega chcieliśmy, żeby komputer był łatwy w obsłudze, żeby stał się przyjazny dla człowieka. Tak powstał projekt rozpoznawania mowy przez urządzenie i projekt długopisów cyfrowych – tłumaczył Rafał Witkowski, prezes zarządu IC Solutions.

Duże zainteresowanie konkursem sprawiło, że już planowana jest kolejna edycja. - Mamy wstępną obietnicę, że w przyszłym roku ruszymy z drugą edycja konkursu. Mam nadzieję, że uda się już wczesną wiosną – dodał Wiktor Legowicz.  

Zapraszamy do wysłuchania audycji. W niej wypowiedzi jurorów, ale też więcej historii nagrodzonych osób.
Zachęcamy też do odwiedzenia strony akcji
"Pochwal się swoim funduszem".

(ei)


Polecane