Powiedz "dość" zamiast "jeszcze i jeszcze"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Powiedz "dość" zamiast "jeszcze i jeszcze"!
Foto: Glow Images/East News

- W drugi dzień świąt najczęściej idę z rewizytą, więc może powinnam się w końcu nauczyć, żeby do połowy ograniczyć to, co szykuję do jedzenia - mówi bohaterka reportażu Doroty Bonieckiej-Górny.

Posłuchaj

Powiedz dość zamiast jeszcze i jeszcze
+
Dodaj do playlisty
+

- Na Boże Narodzenie zawsze jeździliśmy do dziadków na wieś - wspomina. - Dziadek wyrabiał najlepsze wędliny, a babcia była cukiernikiem. Święta u nich były pachnące i rodzinne - opowiada z nostalgią.

Wiele ludzi wspomina święta sprzed lat podobnie - jako wyjątkowo huczne, biesiadne i rodzinne.  Przygotowywało się mnóstwo smakołyków, ale też wszystko było przemyślane w najdrobniejszym szczególe. - Jeśli cokolwiek zostawało, to dziadkowie pakowali smakołyki do toreb i rodzina odjeżdżała z prowiantem - zaznacza bohaterka reportażu Doroty Bonieckiej-Górny.

Wtedy najważniejsze było spotkanie z rodziną, rozmowa i atmosfera. Teraz tradycja jest przez wielu ludzi źle pojmowana. Wciąż aktualne jest powiedzenie "zastaw się, a postaw się”. A tu przecież chodzi o symbol - tradycję i zaufanie.  

Reportaż ”Jeszcze i jeszcze” Doroty Bonieckiej-Górny to przestroga, która mówi, że wylewające się koszyki z zakupami oraz uginający się stół nie gwarantują udanych, radosnych świąt.

Posłuchaj innych trójkowych reportaży >>>

Polecane