Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2012!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2012!
aut. Jarema DrogowskiFoto: aut. Jarema Drogowski

Kulturysta Roku to honorowy tytuł przyznawany przez dziennikarzy Trójki. Jeżdżąc po Polsce, spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu!

Posłuchaj

Nominacja dla Przemka Dębowskiego
+
Dodaj do playlisty
+

Już od 8 lat organizujemy Plebiscyt na najważniejsze książki, płyty i wydarzenia mijającego roku. Jego kolejna odsłona ruszy za tydzień, a zwycięzców w trzech kategoriach wyłonią słuchacze Trójki.

Dwa lata temu my – Instruktorzy RDK – dojrzeliśmy do przyznawania nagród osobom, których zasługi dla kultury są - naszym zdaniem- niepodważalne. Tak właśnie zrodził się Kulturysta Roku.

Kto dołączy do Cecylii Malik i Honzy Zamojskiego, laureatów z poprzednich lat? Tego dowiemy się 29 grudnia, w ostatnim tegorocznym wydaniu RDK.

Dla nas już teraz jedno jest jasne – nominowani są zwycięzcami, każdy z nich robi rzeczy ważne i potrzebne. Walczą o kulturę i dostęp do niej! Gratulujemy serdecznie, także sobie, że mogliśmy ich poznać!

Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś

 

***

 

Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2012:

 

PRZEMEK DĘBOWSKI

/

"za wyjątkowy talent, dzięki któremu od lat udowadnia, że książki – jako przedmioty – mogą być dziełami sztuki – nie tylko użytkowej"

Ma 33 lata, mieszka w Krakowie, projektuje książki – ich okładki i wnętrza.

Strona internetowa nominowanego: www.przemekdebowski.com

 

 

KAROLINA i PIOTR JAKOWEŃKO

/

"za sekwencję zdarzeń – od zachwytu nad dawnym żydowskim Domem Modlitwy Cukermanów w Będzinie, przez jego stopniowe odnawianie aż do stworzenia Fundacji, która działa, by ocalić pamięć o Żydach ze Śląska i Zagłębia"

Są małżeństwem, oboje w tym samym wieku – 32 lata, mieszkają w Bytomiu, zajmują się ochroną i popularyzacją dziedzictwa żydowskiego.

Strona internetowa nominowanych: www.bramacukermana.com

 

JAN BERNAD

/

"za to, że od lat nie ustaje w mówieniu o znaczeniu muzyki i śpiewu tradycyjnego, za wszystkie działania edukacyjne, mające na celu ukazywanie piękna kołysanek i pieśni i za to, że przypomniał – nie tylko mieszkańcom Lublina – kim był John Cage"

Ma 57 lat, mieszka w Lublinie, stara się spotykać tradycję z nowoczesnością, awangardą, stworzył festiwal muzyczny "Kody".

Strona internetowa nominowanego: www.rozdroza.com

 

DANIEL RYCHARSKI

/

"za akcje wiejskie, będące dowodem na to, że sztuka współczesna to nie tylko wielkomiejski luksus, za bezpretensjonalność, za działania z mieszkańcami i dla mieszkańców i za mobilną kapliczkę, będącą galerią sztuki współczesnej”

Ma 26 lat, mieszka w Krakowie i Kurówku, zajmuje się działaniami artystycznymi w przestrzeni wsi.

O nominowanym w sieci: http://vimeo.com/36655972

 

JULITA WÓJCIK

/

"za to, że nieustająco i z pasją realizuje swoje przedsięwzięcia, tworzy sztukę, wykorzystując w tym celu najzwyklejsze czynności życiowe, za optymizm w działaniu i nieustającą wolę walki o miejsce – nie tylko dla siebie i swoich prac – w przestrzeni publicznej, za ‘Bogactwo’ w Katowicach i ‘Tęczę’ w Warszawie"

Ma 41 lat, mieszka w Gdańsku, jest artystką niezłomną, nieustannie szuka dla siebie miejsca w przestrzeni publicznej.

O nominowanej w sieci: http://www.culture.pl/baza-sztuki-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/julita-wojcik

Polecane