Kings of Leon na Open'er Festival 2013!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kings of Leon na Open'er Festival 2013!
Kings of LeonFoto: mat. promocyjne

- Od dwóch lat na szczycie naszej ankiety pozostaje właśnie ten zespół - ogłosił w Trójce dyrektor festiwalu Mikołaj Ziółkowski. Grupa będzie trzecim headlinerem kolejnej edycji Open'era!

Posłuchaj

Kings of Leon trzecim headlinerem Open'er Festival 2013!
+
Dodaj do playlisty
+

- Zespół powraca na główną scenę Open'era. Zagra na niej 6 lipca 2013 rok. Mogę też zdradzić, że podczas przyszłorocznej edycji festiwalu spełnionych zostanie wiele marzeń, a już niedługo spotkamy się, by ogłosić czwarteko headlinera - powiedział w "Programie Alternatywnym" .

Cztery lata temu byli najbardziej pożądanym zespołem na festiwalu Open’er. W tym roku również znaleźli się na szczycie listy oczekiwań. Choć od dłuższego czasu zamknięci w studiu muzycy Kings Of Leon pracują nad swoją szóstą płytą, nadal mają niezwykłą moc skupiania na sobie uwagi fanów. Ci czekają zarówno na nowe utwory braci Followill, jak i na pierwsze koncerty, wśród nich ten na festiwalu Open’er.
Zespół wróci w przyszłym roku, z nową płytą, ale także z doskonale znanymi utworami, nie tylko z okresu największej popularności, ale także z początków kariery: od garażowego klimatu pierwszych albumów "Youth and Young Manhood" i "Aha Shake Heartbreak", przez "Because of the Times", po rockowe hymny z "Only By the Night".

Mikołaj Ziółkowski na antenie Trójki jako pierwszego potwierdzonego wykonawcę na Open'erze 2013 podał Blur . - Negocjacje trwały od zawsze! Ostatnio zespół pojawiał się tylko w Wielkiej Brytanii. Teraz spełnia się jedno z marzeń wielu, wielu fanów festiwalu. A także nasze, organizatorów - wyznał dyrektor imprezy na antenie Trójki .

Drugim headlinerem najbliższej edycji Open’er Festival jest znakomity amerykański zespół Queens of the Stone Age . - Ktokolwiek widział ich na scenie, ten wie, jaką energię generują podczas koncertu - mówił w "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, dyrektor festiwalu. 

Przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3 - 6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Przypominamy, że na Open'er Festival 2012 wystąpiły takie gwiazdy, jak: Björk, Justice , The xx, The Ting Tings , Gogol Bordello , Krzysztof Penderecki z Greenwoodem , Jamie Woon, The Maccabees, Jasie Ware, New Order , Brygada Kryzys , czy Katarzyna Nosowska.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej open'erowej podstronie.

Na "Program Alternatywny" Agnieszki Szydłowskiej zapraszamy w każdą środę i czwartek od godziny 19.00 do 21.00. na FB 24/7

Mikołajkowa playlista:

SONIAMIKI - lemoniada /piosenka tygodnia

IGOR BOXX- the 90's /płyta tygodnia

IGOR BOXX- take me home /płyta tygodnia

IGOR BOXX- dream logic/płyta tygodnia

20-21

QUEENS OF THE STONE AGE- make it wit chu

KINGS OF LEON - on call / OPENER 2013!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KINGS OF LEON- milk

***

KINO- posledniy geroy

SASH BASH - dym koromyslom

ALISA - vremya menyat' imena

***

KAROTKA- niedomówienia /płyta tygodnia

KAMP!- new frontier

ESKMO- soul music

Polecane