Muzyczny pot, krew i łzy Macieja Szajkowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczny pot, krew i łzy Macieja Szajkowskiego
Kapela ze Wsi WarszawaFoto: Radek Polak/materiał promocyjny

W najbliższą niedzielę w Fabryce Trzciny muzycy wraz z zaproszonymi gośćmy będą świętować 15. i pół urodziny Kapeli ze Wsi Warszawa.

Posłuchaj

Gawędy Macieja Szajkowskiego
+
Dodaj do playlisty
+

Opowiadając o zbliżającym się koncercie Maciej Szajkowski podkreślił, że będzie to spotkanie prawie wszystkich muzyków, którzy współtworzyli grupę na przestrzeni tych kilkunastu lat. Pojawi się m.in. Kasia Szurman, wokół której głosu zostały zbudowane dwie pierwsze płyty "HopSaSa" i "Wiosna Ludu". Małgosia Śmiech, która przez lata była odpowiedzialna za aranżacje, a także Ania Mamińska, teraz występująca razem z R.U.T. Ą. 

Z zespołem wystąpi także Leszek Możdżer. - Lechu często jest gościem na naszych koncertach. Siedząc w pierwszym rzędzie wzbudza wielkie zainteresowanie publiczności - deklaruje Maciej Szajkowski. Wszyscy, którzy przyjdą do warszawskiej Fabryki Trzciny w pierwszą niedzielę grudnia będą mogli usłyszeć także Pablopavo, Tymona Tymańskiego. Muzyków kapeli będą wspierać także DJ Feel-X (Kaliber 44) i Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.

Gość Agnieszki Szydłowskiej opowiadał nie tylko o zbliżającym się koncercie, ale także o ostatnich występach R.U.T.Y razem z charyzmatyczną Nastą Niakrasavą. - Ten projekt rzadko koncertuje, więc każdą okazję staramy się dobrze wykorzystać, tym bardziej, że to nie jest muzyka kojąca, a wymagająca od słuchacza wiele... desperacji - powiedział Maciej Szajkowski.

gs

Polecane