Poranki z Jimim Hendrixem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poranki z Jimim Hendrixem
Jimi HendrixFoto: Fot.: PAP/Eduardo Miranda

Piotr Metz rozpoczyna kolejny cykl muzyczny, który będziemy prezentować w Trójce do końca roku. Tym razem poświęcony Jimiemu Hendrixowi. Muzykowi, który jak twierdzi dziennikarz Trójki, wywarł największy być może wpływ na współczesną muzykę rockową.

Posłuchaj

Piotr Metz zaprasza na cykl o Jimim Hendrixie
+
Dodaj do playlisty
+

Tradycją stało się, że w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00) pojawia się muzyczny kącik Piotra Metza , w którym prezentuje on dorobek największych gwiazd rocka.
Po Led Zeppelin, Pink Floyd , The Doors , Stingu , Ericu Claptonie, The Rolling Stones i innych przyszła pora na Jimiego Hendrixa , którego 70. rocznica urodzin przypadła 27 listopada.

- To postać, która jest ikoną i legendą, ale też została wepchnięta w ramy swojego wizerunku i troszkę wsadzona do muzeum - mówi Piotr Metz. Dziennikarz Trójki podkreśla, że wybitny muzyk do końca życia eksperymentował, podążał w kierunku, który "zawsze będzie zagadką". - On w dalszym ciągu jest odkrywany. Zresztą rzeczy, które tworzył, bywały tak trudne, że musiało upłynąć kilkadziesiąt lat, by ludzie je zrozumieli - wyjaśnia Piotr Metz.

Cykl Piotra Metza w porannym "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00). Nasze poranki z Jimim Hendrixiem zakończymy prawdopodobnie w Nowym Roku.

Polecane