"Co to jest miłość. Urodziny Jonasza Kofty" w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Co to jest miłość. Urodziny Jonasza Kofty" w Trójce
Urodziny Jonasza Kofty w Trójce

Taki tytuł nosił jubileuszowy koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Można go było słuchać na antenie Trójki oraz na naszej stronie internetowej.


Wystąpili znakomici artyści: Anna Serafińska, Lora Szafran, Olga Boczar, Robert Janowski, Janusz Szrom i Krzysztof Napiórkowski. Koncert poprowadził Artur Andrus, zaś oprawę muzyczną zapewnił zespół Jana Smoczyńskiego.
Dla Fundacji imienia Jonasza Kofty "Pamiętajcie o Ogrodach" to szczególnie ważne wydarzenie. Po pierwsze to piękna rocznica i członkowie oraz przyjaciele Fundacji cieszą się, że mają sposobność godnie ją uczcić. Po drugie trudno sobie wyobrazić lepsze okoliczności obchodzenia tego jubileuszu, jako że Jonasz był przez lata blisko związany z radiową Trójką.
Jonasz Kofta w Radiach Wolności >>>

Jonasz Kofta (1942-1988) był jednym z największych poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem. Do najbardziej znanych należą choćby: "Jej portret", "Śpiewać każdy może", "Pamiętajcie o ogrodach", "Kwiat jednej nocy", "Buba", "Wakacje z blondynką", "Autobusy zapłakane deszczem", "Samba przed rozstaniem..." .
Współpracował m.in. z Hybrydami, Teatrem Syrena oraz Programem Trzecim Polskiego Radia. Współtworzył kabaret Pod Egidą. Był współautorem – wraz ze Stefanem Friedmannem – popularnych cykli radiowych "Fachowcy" oraz "Dialogi na cztery nogi"; a z Janem Pietrzakiem – "Duetów liryczno-prozaicznych". Pisał także sztuki teatralne, w tym wystawioną w 1978 roku "Wojnę chłopską". Zmarł w wieku 46 lat.
28 listopada minęła 70. rocznica Jego urodzin.
Partnerami koncertu były Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczna Estrada.

Polecane