Słodko-gorzki debiut Kamp!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Słodko-gorzki debiut Kamp!
Kamp!Foto: Maciek Jakobczyk/flickr.com/kampmusik

- Podwójnie realizujemy swoje marzenie, jesteśmy nie tylko wykonawcami na tym krążku, ale i wytwórnią, wydaliśmy go własnym nakładem. To nie jest płyta oczywista - mówią muzycy w Trójce.

Posłuchaj

Kamp! w "Programie Alternatywnym"
+
Dodaj do playlisty
+

Istnieją od 2007 roku i już pojedynczymi wydawnictwami: "Thales One", "Breaking a ghost's heart", "Heats", zasłużyli na miano zespołu kultowego ! A to wszystko na rok przed wydaniem debiutanckiej płyty!

Radek, Michał i Tomek przyznają, że z dotychczasowej działalności, w której prócz wydawania singli skupiali się na koncertach, mają bardzo dobre doświadczenia. - Pozytywne recenzje być może nas rozpieściły, ale z albumem się nie spieszyliśmy. Nie chcieliśmy go wydać jak najszybciej, jak najwcześniej i jak najgłupiej, staraliśmy się raczej, by zaspokajał nasze potrzeby muzyczne - wyjaśnia wokalista grupy Tomasz Szpaderski . Muzycy są zgodni, że w warstwie nastrojowej krążek dostarcza mieszanych emocji, jest - można powiedzieć - słodko-gorzki.

Electro pop w ich wykonaniu to profesjonalnie dopracowane kawałki taneczne, w których pojawiają się też dźwięki miasta i ... natury. - Operujemy dosyć chłodnym instrumentarium, dlatego ocieplamy je wizerunkowo dźwiękami i obrazami natury (na okładce płyty widnieje kwiat) - dodaje z uśmiechem perkusista Michał Słodowy - Ale poważnie mówiąc chodziło nam o to, by materiał brzmiał jak najbardziej organicznie.

- Naturalnie wyszło też, że nie jest to płyta czysto klubowa. Nagrania studyjne poszły w melancholijną, bardziej spokojną stronę - opowiada klawiszowiec Radek Krzyżanowski .

Album "Kamp!" , który Trójka objęła swoim patronatem, będzie miał swoją premierę 23 listopada. W tym dniu muzycy pojawią się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, by zagrać offsesję. Słuchajcie Trójki w piątek od godz. 22.05!

Do czego potrzebowali palmy? Jak wyglądała ich droga do debiutu i jakie mają plany? Dlaczego to właśnie Bartek Szczęsny z zespołu Rebeka "wykończył" płytę? Dowiesz się słuchając całej rozmowy Agnieszki Szydłowskiej z Kamp!.

"Program Alternatywny" na antenie Trójki w każdą środę i czwartek między 19.05 a 22.00. Zapraszamy!

Polecane