Szlachetna Paczka pozwala poczuć się kochanym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szlachetna Paczka pozwala poczuć się kochanym
Ksiądz Jacek Stryczek w studiu TrójkiFoto: Fot.: Gabriela Darmetko

- Kiedy czujemy się kochani, to bieda przestaje nam przeszkadzać - przekonywał ksiądz Jacek Stryczek, pomysłodawca akcji Szlachetna Paczka, do której przyłączyła się Trójka.

Posłuchaj

"Zapraszamy do Trójki - popołudnie" 16.11.2012
+
Dodaj do playlisty
+

Szlachetna Paczka organizowana jest po raz dwunasty. W nocy z 16 na 17 listopada, tuż przed ogłoszeniem 1. miejsca "Listy Przebojów Programu 3" Marek Niedźwiecki zakomunikował, że na stronie internetowej akcji uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. Trójka w tym roku także przygotuje Szlachetną Paczkę.

Więcej informacji na temat udziału Trójki w akcji Szlachetna Paczka znajdą Państwo tu<<<

/

Ksiądz Jacek Stryczek tłumaczył na antenie Trójki, że w Polsce nie zawsze wiemy, jak dobrze pomagać. - Nam się wydaje, że jak ktoś jest biedny, to wystarczy mu ta przysłowiowa kromka chleba. Jak ktoś dostaje ciągle kaszę, mąkę, ryż, używane rzeczy, to dowiaduje się: jesteś biedny, nic ci się dobrego od życia nie należy. My nie zaspokajamy tylko podstawowych potrzeb. U nas produkty w paczkach mogą być tylko nowe albo prawie nowe, dedykowane, trafione - mówił pomysłodawca Szlachetnej Paczki.

W sobotę drużyna Szlachetnej Paczki przejdzie ulicami Krakowa>>>

Zdaniem gościa Trójki w mediach najczęściej mówi się o biedzie, która "krzyczy, jest spektakularna". - A my właśnie wyszukujemy taką, która jest cicha. Szukamy takich ludzi, dla których paczka będzie impulsem - podkreślał ksiądz.
Jak zrobić Paczkę? KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

''

– Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz paczkę na święta. 
– Zaproś do projektu rodzinę i znajomych – wspólnie możecie zdziałać więcej! 
– Przygotuj paczkę według listy potrzeb – dzięki temu rodzina, którą wybrałeś, dostanie na święta dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje.
– Wolontariusz zawiezie twoją paczkę do potrzebującej rodziny, a ty otrzymasz informację, jak została przyjęta pomoc. 
Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

 

Przygotowanie Paczki krok po kroku:

– Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz paczkę na święta. 

– Zaproś do projektu rodzinę i znajomych – wspólnie możecie zdziałać więcej! 

– Przygotuj paczkę według listy potrzeb – dzięki temu rodzina, którą wybrałeś, dostanie na święta dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje

– Wolontariusz zawiezie twoją paczkę do potrzebującej rodziny, a ty otrzymasz informację, jak została przyjęta pomoc. Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT) .

Na antenie będziemy informować o akcji i postępach w komplementowaniu Trójkowej Szlachetnej Paczki. Na naszej stronie internetowej będziemy pokazywać zdjęcia dokumentujące proces tworzenia paczki.
Zapraszamy do słuchania m.in.:

– w piątek, 16 listopada, "Listy Przebojów Programu Trzeciego" (godz. 19.00 - 22.00);

– w sobotę, 17 listopada, "Markomanii" (godz. 10.00 - 12.00).

Więcej informacji na stronie szlachetnapaczka.pl .

Polecane