Biegaczu, zaufaj swemu organizmowi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Biegaczu, zaufaj swemu organizmowi
Trenować można o każdej porze roku!Foto: Glow Images/East News

Jesień i zima to pory roku, gdy biegacze szczególnie narażeni są na przeziębienie. Jak szybko wrócić do zdrowia stosując odpowiednią dietę radzą w Trójce eksperci.

Posłuchaj

"Biegam, bo lubię" mimo przeziębienia
+
Dodaj do playlisty
+

- Pomóc mogą proste rzeczy, na przykład kawałki papryki na kanapce, natka pietruszki. W walce z przeziębieniem wesprą nas także morskie ryby, biegacze powinni je spożywać 2-3 razy w tygodniu - wymienia Paweł Kempa z "Runner's World".

Nie każdy wie, że świeża papryka ma 5 razy więcej witaminy C niż cytrusy, a natka pietruszki dodawana do posiłków przez kilka kolejnych dni pozwala na podniesienie odporności. W czym pomagają nam kwasy Omega 3? Co dają nam suplementy diety? I dlaczego natychmiast po treningu należy zjeść porcję węglowodanów? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!

- Ludzie dziś szybko żyją i szybko chcą się leczyć. Ja uważam, że trzeba dać szansę mechanizmom obronnym naszego ciała - dodaje lekkoatleta, współprowadzący "Biegam, bo lubię" Paweł Januszewski.

To było ostatnie tegoroczne wydanie "Biegam, bo lubię". Audycja powróci na antenę Trójki w marcu 2013. Zapraszamy!

Nie żegnamy się jednak z uczestnikami naszej akcji stadionowej. Bezpłatne treningi odbywają się już w 43 miejscach Polski w każdą sobotę o godz. 9.30.

Zapraszamy także do słuchania Trójki w soboty o godz. 8.20 - w cyklu "Z biegiem natury" opowiadamy o bieganiu w terenie.

Polecane