Festiwal im. Brunona Schulza w roku szczególnym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal im. Brunona Schulza w roku szczególnym
Bruno Schulz na wrocławskim Rynku! Do 19 listopada można oglądać na Rynku wystawę plenerową "Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta". Współorganizatorem wystawy jest Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.Foto: fot. mat. promocyjne

120 lat temu urodził się, a 70 lat temu zginął Bruno Schulz. Rok 2012 jest więc szczególny. Festiwal, który rozpocznie się we Wrocławiu 14 listopada, ma być formą uczczenia pamięci wybitnego pisarza i przypomnieniem jego dzieła.

Posłuchaj

Zaprasza Barbara Marcinik
+
Dodaj do playlisty
+

Ale nie jest to jedyny cel. Festiwal im. Brunona Schulza ma być również oprócz spotkań i dyskusji poświęconych artyście, okazją do rozmów o stosunkach polsko-żydowsko-ukraińsko-niemieckich oraz o wizerunku tych relacji w literaturze i sztuce. W Festiwalu wezmą udział najwybitniejsi polscy i zagraniczni znawcy tematu, oraz artyści przyznający się do inspiracji Brunonem Schulzem. Są wśród nich: Jurij Andruchowycz (który w tym roku przetłumaczył "Sklepy cynamonowe" na język ukraiński), Agata Bielik-Robson, Ludwik Flaszen, Jan Tomasz Gross, Jarosław Hrycak, Paweł Huelle, Ryszard Krynicki, Zbigniew Mikołejko, Piotr Paziński, Erwin Schenkelbach, Piotr Sommer, Krzysztof Varga, Agata Tuszyńska. Gościem Festiwalu jest również Alfred Schreyer – ostatni żyjący w Drohobyczu uczeń Brunona Schulza.

/

Trójka, jako patron medialny festiwalu, będzie obecna we Wrocławiu. Zapraszamy do słuchania relacji Barbary Marcinik z najważniejszych wydarzeń:

-15 listopada (czwartek) - "Klub Trójki" - godz. 21.05;

- 17 listopada (sobota) - "Radiowy Dom Kultury" - w godz. 13.05 - 15.00

- 18 listopada (niedziela) - "Magazyn Bardzo Kulturalny" - godz. 19.05.

Festiwal im. Brunona Schulza to nie tylko spotkania autorskie i dyskusje. Towarzyszą mu również wystawy związane z Schulzem. Wystawę fotosów z planu filmowego "Sanatorium pod klepsydrą" otworzy autor zdjęć Wojciech Plewiński w towarzystwie odtwórcy głównej roli – Jana Nowickiego.

Zapraszamy również na wydarzenia muzyczne: Karbido w towarzystwie Jurija Andruchowycza zaprezentuje projekt Cynamon, a Bester Quartet zagra utwory Johna Zorna.

A na deser, w niedzielę 18 listopada, spotkajmy się na wrocławskim Rynku, tylko nie zapomnijcie zabrać ze sobą walizki.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Również na koncerty (wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania na godzinę przed koncertem). Serdecznie zapraszamy!
Festiwal im. Brunona Schulza we Wrocławiu odbędzie się w dniach 14-18 listopada. Więcej informacji (w tym program) na stronie: www.brunoschulz.dybook.pl.

Polecane