Polscy muzycy dla PAH - premiera w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polscy muzycy dla PAH - premiera w Trójce!
Artyści podczas nagrywania teledysku do piosenki "Uwaga, uwaga"Foto: Fot. Krzysztof Gumul

Polska Akcja Humanitarna obchodzi 20-lecie istnienia. 14 listopada na antenie Trójki zaprezentowaliśmy piosenkę, która powstała specjalnie na tę okazję, a którą wykonują najbardziej znani wokaliści oraz instrumentaliści.

Posłuchaj

Grzegorz Turnau: Wybrałem tonację C-dur jako najbardziej neutralną
+
Dodaj do playlisty
+

Utwór "Uwaga, uwaga", do którego słowa napisał Andrzej Sikorowski, a muzykę skomponował Grzegorz Turnau, był 14 listopada naszą "Piosenką dnia". O pracy nad utworem opowiedział nam Stanisław Soyka >>>

Zapraszamy do obejrzenia teledysku, który wyreżyserował Filip Kabulski.

Anita Lipnicka, Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Kuba Badach, Sebastian Karpiel-Bułecka, Krzysztof Napiórkowski, Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Jacek Królik (gitara), Leszek Możdżer (fortepian), Mariusz Pędziałek (obój), Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Cezary Konrad (perkusja) i muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej wzięli udział w nagraniu, a podczas sesji towarzyszył im wysłannik Trójki - Michał Margański.

Posłuchaj jego relacji i wypowiedzi artystów!

"Ta piosenka jest dedykowana Jance Ochojskiej. I Andrzej, i ja od dawna ją podziwiamy. Tych kilka słów oraz nut to laurka dla Janki. I dla wszystkich, którzy działają w PAH-u. Bądźcie dzielni!" - mówił Grzegorz Turnau, opiekun artystyczny całego projektu, który był gościem Piotra Barona w "3 wymiarach gitary" tuż po godz. 13.05.

/

Piosenka "Uwaga, uwaga" jest tytułowym utworem płyty przygotowanej przez Polską Akcja Humanitarną i wytwórnię Universal Music Polska. Pozostałe utwory w albumie to piosenki podarowane PAH przez wyżej wymienionych muzyków. Grafikę na okładkę płyty przygotował Andrzej Dudziński, a do artystów zaangażowanych w projekt dołączył Tomasz Stańko.

Premiera całego albumu, który będzie Trójkową płytą tygodnia, odbędzie się w drugiej połowie listopada. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na działania PAH.

W tym roku mija 20 lat od momentu, w którym Polska Akcja Humanitarna (PAH) zorganizowała pomoc dla mieszkańców oblężonego Sarajewa. Przez ten czas PAH działała w 44 krajach na całym świecie, niosąc pomoc ludziom zmagającym się z długotrwałym ubóstwem czy też skutkami wojen i katastrof naturalnych. Przez dwadzieścia lat PAH zapewniła dostęp do wody dla ponad 500 tysięcy ludzi. Woda, po którą nie trzeba wędrować godzinami, to najprostszy sposób na poprawę stanu zdrowia dzieci i ich rodziców, to także szansa na uprawę roli i hodowlę zwierząt i zaoszczędzony czas, który można wykorzystać na pójście do szkoły.

8 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się benefis podsumowujący 20 lat działalności Polskiej Akcji Humanitarnej, podczas którego wystąpią artyści zaangażowani w nagranie piosenki.

Trójka wraz z Polską Akcją Humanitarną przygotowują także wspólną akcję świąteczną. Więcej szczegółów - na początku grudnia.

Polecane