"Uwaga, uwaga" - specjalny utwór na specjalny jubileusz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Uwaga, uwaga" - specjalny utwór na specjalny jubileusz
Grzegorz Turnau z chórem podczas nagrywania teledysku do piosenki "Uwaga, uwaga"Foto: Fot. Krzysztof Gumul

Już w środę, 14 listopada na antenie Trójki będzie miała premierę piosenka, przygotowana z okazji 20-lecia Polskiej Akcji Humanitarnej. Zaprezentujemy także materiały z sesji nagraniowej, a naszym gościem będzie Grzegorz Turnau - autor muzyki.


W tym roku mija 20 lat od momentu, w którym Polska Akcja Humanitarna (PAH) zorganizowała pomoc dla mieszkańców oblężonego Sarajewa. Przez ten czas PAH działała w 44 krajach na całym świecie, niosąc pomoc ludziom zmagającym się z długotrwałym ubóstwem czy skutkami wojen i katastrof naturalnych.

Z okazji tego szczególnego jubileuszu powstał utwór, w którego napisanie i wykonanie zaangażowali się artyści popierający działania PAH. Autorem muzyki, a także opiekunem artystycznym całego projektu, jest Grzegorz Turnau; słowa napisał Andrzej Sikorowski.

"Uwaga, uwaga" będzie piosenką dnia w Trójce w środę, 14 listopada! Przez cały dzień słuchać będzie można także relacji Michała Margańskiego z sesji nagraniowej, a w "3 wymiarach gitary" o godz. 13.05 gościem Piotra Barona będzie sam Grzegorz Turnau. Teledysk do piosenki będzie można oglądać na stronie internetowej Trójki.

W nagraniu udział wzięli: Kuba Badach, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Sebastian Karpiel-Bułecka, Anita Lipnicka, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Napiórkowski, Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Aga Zaryan oraz Jacek Królik, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Mariusz Pędziałek , Sławomir Berny, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad i Polska Orkiestra Radiowa.

/

Piosenka "Uwaga, uwaga" jest tytułowym utworem płyty przygotowanej przez Polską Akcja Humanitarną, razem z wytwórnią Universal Music Polska. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na działania PAH. Pozostałe utwory na płycie to piosenki podarowane organizacji przez wyżej wymienionych artystów; a w projekt zaangażowali się także Tomasz Stańko i Andrzej Dudziński. Słuchacze Trójki będą mieli szansę otrzymać płytę 14 listopada. Zapraszamy do słuchania!

Obecnie PAH prowadzi misje m.in. w Somalii i Sudanie Południowym. Buduje tam studnie i ujęcia wodne, które odmieniają życie tysięcy ludzi. Woda, po którą nie trzeba wędrować godzinami, to najprostszy sposób na poprawę stanu zdrowia dzieci i ich rodziców; to także szansa na uprawę roli i hodowlę zwierząt oraz zaoszczędzony czas, który można wykorzystać na pójście do szkoły.

Więcej o Kampanii Wodnej dowiesz się z dołączonego filmu.

Polecane