Dobrze to czy źle - pokaże przyszłość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dobrze to czy źle - pokaże przyszłość
Foto: sxc.hu

- Te wydarzenia, które wydają nam się złe, niekorzystne, bardzo często po jakimś czasie okazują się tymi, które coś zmieniły w naszym życiu, wzbogaciły je - mówi Beata Dyraga, trenerka, nauczycielka rozwoju wewnętrznego.

Posłuchaj

Co by się działo, gdyby cofnąć czas?
+
Dodaj do playlisty
+

Są osoby, które nie potrafią wybaczyć sobie nawet drobnych przewinień, obsesyjnie wracają do zdarzeń i ich okoliczności. Są też takie, u których ciężar rośnie wraz z upływem czasu - szczególnie w sytuacjach, którym - jak się wydaje - można było zapobiec.

- Nie ma człowieka, który by się nie zatrzymał i nie pomyślał: "a gdybym coś innego zrobił, inaczej wtedy powiedział, wybrał inne studia?". To jest ludzkie i wszyscy tak robimy - przekonuje Beata Dyraga.

Gdy koncentrujemy się na poczuciu winy zbyt długo, czujemy się źle ze sobą i zagłuszamy to pracą, jedzeniem, piciem. Prawdopodobnie nie ma osoby, która by nie zawiodła się na sobie i nie skrzywdził kogoś, świadomie bądź nieświadomie, więc może warto poszukać rozwiązania, żeby zdjąć z siebie te "ciężary".

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

- Wierzę i wiem, że warunkiem tego, by coś nas wzbogaciło, jest świadomość w kryzysie. Kiedy faktycznie dzieje się coś złego warto przeżywać to świadomie. To, co się z nami dzieje: nasze emocje, nasze uczucia, są tylko nasze i nikt inny za nas ich nie przeżyje, nie zajmie się nimi - tłumaczy gość Grażyny Dobroń.

Jak radzić sobie z własnymi emocjami, słuchać siebie i doświadczać życia wszystkimi zmysłami? Na czym polega metoda świadomej obecności oraz jakich 5 rzeczy ludzie żałują odchodząc? Posłuchaj całej audycji.

"Dobronocka" gości na antenie Trójki w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a 2.00.

Polecane