Hey: tu każdy chce zostać na kolejny rok

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Hey: tu każdy chce zostać na kolejny rok
Katarzyna Nosowska podczas koncertu z zespołem Hey w ramach trasy Męskiego Grania, Wrocław 11.08.2012Foto: fot.L.Nazdraczew LIVE, oficjalna strona Męskiego Grania

- W naszej klasie jest miejsce dla uporządkowanych i ekscentrycznych. Jedyne, co nie występuje, to podgrupki, bo stanowimy zgraną bandę, a zostać na drugi rok to nie wstyd - tak o 20-letniej pracy w zespole opowiadają muzycy.

Posłuchaj

Z muzykami grupy Hey rozmawia Piotr Stelmach
+
Dodaj do playlisty
+

- Zarówno przy tworzeniu muzyki, jak i podczas sesji zdjęciowych wyłazi charakter człowieka - wyznał  Robert Ligiewicz. Jego predyscpozycje potwierdza okładka najnowszego, 10. studyjnego albumu grupy, "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan", na której widać, jak perkusista... wspina się na drabinkę. 

/

Dalsza część klasy to też niezłe ancymony. Kasia Nosowska już w wieku 8 lat uciekała z ZPT, a gitarzysta  Marcin Żabiełowicz podrabiał klucze. Jak sprawował się drugi gitarzysta zespołu Paweł Krawczyk?  Posłuchaj   >>>

- W naszym zespole, jak w każdym związku, były wzloty i upadki. Nie wychowywaliśmy się wzajemnie, a raczej staraliśmy zrozumieć i dyplomatycznie do siebie podchodzić - opisuje Ligiewicz.

Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. - Dzidek przyszedł do naszej klasy z poprawczaka - dodaje z uśmiechem Żabiełowicz.

Kto w zespole najbardziej lubi porządek, kto jest najbardziej nieśmiały, a jednocześnie ekscentryczny? Kto jest złotą rączką i czy męska część grupy często staje w obronie wokalistki? Posłuchaj całej rozmowy!

Więcej muzycznych spotkań w Trójce znajdziesz TU >>>

W rozmowie z Piotrem Stelmachem muzycy opowiedzieli także o próbach rozpoczęcia kariery zagranicznej oraz symbolice najnowszego albumu. - "Lot pszczoły nad tymiankiem" to symbol przemyślnej pilnośc, albo pilnej przemyślności w dobieraniu tego, co dobre dla człowieka. Natomiast "Lilia, kula i cyrkiel" odzwierciedlają piękno - wyjaśnia Kasia Nosowska.

Czy Hey planuje kolejny album? Czy po 20 latach grania towarzyszą im jeszcze trema i stres? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!

Album "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan" ukazał się na początku listopada. Praca nad płytą trwała prawie dwa lata.

Lista utworów:

1. Wieliczka
2. Co tam?
3. ... że się Kupidyn Tobą interesuje
4. Woda
5. Lilia, kula i cyrkiel
6. Podobno
7. Wilk vs. Kot
8. Bez chorągwi
9. Lot pszczoły nad tymiankiem
10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Klulka)

1. Wieliczka 2. Co tam? 3. ... że się Kupidyn Tobą interesuje 4. Woda 5. Lilia, kula i cyrkiel 6. Podobno 7. Wilk vs. Kot 8. Bez chorągwi 9. Lot pszczoły nad tymiankiem 10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan 11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Klulka)

Polecane