"Nie chcę być sołtysem tylko na papierze"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Nie chcę być sołtysem tylko na papierze"
Dawid BanachFoto: z archiwum bohatera reportażu

- Na razie wszyscy mnie obserwują i dyskutują, że taki młody, po co mi to - mówi Dawid Banach, który ma 18 lat, za rok będzie zdawał maturę, a od niedawna jest sołtysem wsi Czerwone.

Posłuchaj

Reportaż Anny Bogdanowicz (PR Białystok) "Młodość rządzi"
+
Dodaj do playlisty
+

Mieszkańcy podkreślają, że jest najmłodszym w kraju sołtysem. Zastanawiają się też, czy dokonali właściwego wyboru. O swojej decyzji mówi po prostu, że ktoś musiał zostać sołtysem. - Na początku mówiono, że nie ma w ogóle chętnych. Dopiero na samym głosowaniu zgłosiły się trzy osoby w tym ja. Trochę się stresowałem, ale jakoś się udało - wspomina Dawid Banach.

Posłuchaj także innych niezwykle ciekawych radiowych reportaży >>>

We wsi Czerwone ludzie przekonują, że czas postawić na młodych. Dawid Banach podkreśla, że chce coś zrobić dla wioski i ludności. - Nie chcę być sołtysem tylko na papierze - deklaruje sołtys dużej rolniczej wsi, w której brakuje dobrych dróg dojazdowych do gospodarstw, oświetlenia ulic, boiska, ale przede wszystkim prężnego gospodarza, walczącego o potrzeby mieszkańców. Dawid Banach wie, że nie będzie łatwo, ale chce spróbować swoich sił i coś dla wioski zrobić.

Wysłuchaj całego reportażu Anny Bogdanowicz (PR Białystok) "Młodość rządzi".

Polecane