NIEDZIELA BEZ MAGAZYNU, ZA TO Z … KONCERTEM POD POUCZAJĄCYM TYTUŁEM: „JAK BYĆ KOCHANĄ … 50 LAT Z TRÓJKĄ”

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
NIEDZIELA BEZ MAGAZYNU, ZA TO Z … KONCERTEM POD POUCZAJĄCYM TYTUŁEM: „JAK BYĆ KOCHANĄ …  50 LAT Z TRÓJKĄ”
Foto: mat. prom.

Wnioski spróbujemy wyciągnąć … a tymczasem tylko na tej stronie – poniżej obrazek dźwiękowy z 16 Targów Książki w Krakowie, który powstał 27 października na terenie Targów.

Posłuchaj

Relacja z 16 Targów Książki w Krakowie.
+
Dodaj do playlisty
+

Wędrując między stoiskami, spotkałam kilku znajomych i chwilę z nimi rozmawiałam. To: MAREK ZAGAŃCZYK, BARBARA TORUŃCZYK, pan  JANUSZ MAJEWSKI oraz prezes Targów w Krakowie – pani GRAŻYNA GRABOWSKA. Obrazek – niewielki, ale oddaje atmosferę i brzmienie Targów.
W wypowiedzi reprezentacji „Zeszytów Literackich” odnajdą Państwo zaproszenie na jubileuszowe spotkanie w Studiu im. A. Osieckiej z redakcją „Z.L”., które odbędzie się 7 listopada. Będzie ono zarejestrowane. Retransmisja - u nas 5 grudnia.

Prezes
Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, były osobisty sekretarz poetki Michał Rusinek przedstawił regulamin nagrody im. Wisławy Szymborskiej podczas konferencji Kreatywne Miasta i Regiony w Krakowie

Od 4 lat w tym samym czasie organizowany jest w Krakowie Conrad Festival. O tegorocznym Festiwalu Conrada opowiadaliśmy przed tygodniem. Przypomnę, że jednym z wydarzeń włączonych do programu Festiwalu była Konferencja,  podczas której m.in. prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej ogłosił ustanowienie Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Jesteśmy partnerami radiowymi Fundacji i informujemy  o jej działaniach.
 
Od 8 do 11 listopada TPK i MBK – z Sopotu. Spotkamy się z: Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie, z Teatrem Muzycznym w Gdyni, zapowiemy Festiwal  R@port w Gdyni.

Do usłyszenia więc
Baszka Marcinik

Dziś, po koncercie – pierwsza listopadowa premiera na Scenie Teatralnej Trójki„Warunek” – adaptacja powieści Eustachego Rylskiego w reżyserii Waldemara Modestowicza – słuchowisko tradycyjne w formie, za to porywające i przejmujące, pięknie zagrane, ze świetną oprawą muzyczną.

Polecam także stronę „Najnowszych Przygód Mikołajka”. 8 opowiadań z tomu opublikowanego przez  Znak Emotikon, w interpretacji Jerzego Stuhra i z muzyką Piotra Salabera. Przedostatnie opowiadanie – 2 grudnia w „Zagadkowej Niedzieli” (podobnie, jak poprzednie), ostatnie – 6 grudnia w św. Mikołaja.

Polecane