"Warunek" na "Scenie teatralnej Trójki"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Warunek" na "Scenie teatralnej Trójki"
Arkadiusz JakubikFoto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

Na radiową adaptację znakomitej powieści Eustachego Rylskiego (w 2006 roku nominowanej do Nagrody Nike) zapraszamy w najbliższą niedzielę.

"Warunek" jest historią dwóch żołnierzy armii napoleońskiej z 1812 roku  pochodzącego z arystokracji Andrzeja Rangułta i syna biednego popa Semena Hoszowskiego, którzy stają naprzeciw siebie w pojedynku, na skutek którego są zmuszeni zdezerterować z armii. To przewrotna opowieść o uzależnieniu od przemocy, honorze, patriotyzmie. Przewrotna, bo korzystająca z konwencji powieści awanturniczo-przygodowej i kostiumu historycznego.

Radiowa adaptacja Waldemara Modestowicza zachowuje tak charakterystyczne dla Eustachego Rylskiego tempo narracji, rytm wypowiedzi bohaterów. Do realizacji udało się zaprosić świetnych aktorów, którzy przeniosą słuchaczy w niecodzienny  i przecież umowny  czas wojen napoleońskich.

"Warunek"
Autor: Eustachy Rylski
Adaptator i reżyser: Waldemar Modestowicz
Realizator: Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
Obsada: Arkadiusz Jakubik – Narrator, Paweł Ciołkosz – Hoszowski, Marcin Bosak – Rangułt, Marcin Przybylski – Rudzki, Sławomir Pacek – Dreszer, Piotr Bajtlik – Wolanin, Henryk Talar – Lamont, Grzegorz Kwiecień – Heltrein, Karolina Gruszka – Anna

Na "Scenę teatralną Trójki" zapraszamy w niedzielę, 4 listopada, o godz. 21.05.

Polecane