Pierwszy polski dom na wodzie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pierwszy polski dom na wodzie
Foto: Fot.: domynawodzie.pl

- Gdy mieszkałem w bloku, marzenia stawały się przyziemne. Postanowiłem uciec. Nie chodzi o to, by mieszkać inaczej, lecz o czerpanie z tego przyjemności - opowiada Kamil Zaremba, pierwszy właściciel polskiego domu na wodzie.

Posłuchaj

"Marzenie spełnione na wodzie"
+
Dodaj do playlisty
+

Musiał przekonać urzędników. Teraz mieszka w 5-pokojowym domu. Chce, żeby w jego ślady poszli inni. W Europie mieszka w ten sposób mnóstwo ludzi. Wiele osób zgłasza się do niego po radę, ale, kiedy dowiadują się o czekających je trudnościach, rezygnują z pomysłu. Kamil ma jednak marzenie, że nie będzie ostatnim w Polsce człowiekiem, który mieszka na wodzie.

Posłuchaj innych trójkowych reportaży >>>

W kuchni znajduje się sprzęt taki sam jak w każdym domu. Bo to jest przede wszystkim dom, choć na wodzie. Dlatego nie może tak po prostu odpłynąć. Zgodnie z prawem może się przemieszczać tylko dzięki pchaczowi.

- Przez okna do samej podłogi, nawet leżąc w łóżku, widzimy kaczki podpływające do domu - opowiadają mieszkańcy niezwykłego domu. Jak deklarują, wcale nie brakuje im mieszkania na lądzie, bo dom na wodzie ma same zalety.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej "Marzenie spełnione na wodzie"

Polecane