Ta drużyna już gorsza być nie może

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ta drużyna już gorsza być nie może
Foto: Glow Images/East News

Ludowy Zespół Sportowy Chrząstawa jest wedle statystyk najgorszą piłkarską drużyną w Polsce, ale kibiców na ich meczach nigdy nie brakuje.

Posłuchaj

Bo w życiu trzeba mieć pasję - reportaż Jana Kasia
+
Dodaj do playlisty
+

Chrząstawa położona jest malowniczo pośród lasów, właśnie dlatego wielkim zmartwieniem graczy są dziki, które ryjąc ziemie regularnie niszcząc boisko. Ale ani problemy z nawierzchnią,ani nienajlepsze wyniki drużyny nie odstraszają kibiców, którzy tłumnie przychodzą na wszystkie mecze Ludowego Zespołu Sportowego. Drużynę wspierają nie tylko mieszkańcy Chrząstawy, ale także przyjezdni, który mają w okolicy rodzinę czy działki. Jeśli tylko są na miejscu zawsze idą na mecz. Czemu? Nie trzeba mieć karty kibica, atmosfera jest wspaniała i nikt się nie bije – podkreśla działkowicz z Bytomia. - Może brak im umiętności, ale nigdy zapału - podkreśla kibic z Krakowa dodając, że przecież pasja futbolowa piłkarzy nie musi od razu oznaczać, że będą walczyć o Mistrzostwo Polski .

A o graczach Chrząstawy powstaje nawet film! Ich bilans bramkowy z ostatniego sezonu to 264 bramki stracone do 4 strzelonych. We wcześniejszych latach wyniki były podobne. Prezes Chrząstawy Bohdan Kwaśniak, który pełni również funkcję trenera oraz zawodnika, nie zamierza się jednak poddawać. Zgodnie z ideą olimpijską twierdzi, że to nie wynik jest najważniejszy, ale samo współzawodnictwo, a poza tym... niższej klasy rozgrywkowej nie ma, a więc jego drużynie degradacja na pewno nie grozi.
Wszystkie trójkowe reportaże można znaleźć TU >>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Jana Kasi

Polecane