Grzech wyrusza w świat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grzech wyrusza w świat
Grzech PiotrowskiFoto: /www.myspace.com/grzechpiotrowski

- World Orchestra to spełnienie moich marzeń. Mogę w niej grać z muzykami, których fanem od lat pozostaję - mówił w Trójce szef niezwykłego zespołu.

Posłuchaj

Grzech wyrusza w świat
+
Dodaj do playlisty
+

Polskiemu saksofoniście udało się zaprosić do współpracy najwybitniejszych artystów z kręgu jazzu oraz muzyki świata ze Skandynawii, Rosji, Rumunii, Bułgarii i kilku innych krajów europejskich. Efektem tego spotkania stała się płyta fascynująca stylistycznym eklektyzmem oraz kontemplacyjną aurą. Najbardziej spektakularne są jednak występy World Orchestra (ostatnio w Berlinie), w których udział brać może nawet stu instrumentalistów!

Dla Grzecha Piotrowskiego to jednak dopiero początek podróży. W przyszłym roku planuje on muzyczne spotkania m.in. z artystami z Indii, Algierii, ale przede wszystkim z Czarnej Afryki. Być może niektórzy z nich trafią do składu World Orchestra. - Mamy skandynawski chłód i przestrzeń, słowiańską martyrologię, bałkański temperament. Ciekawie byłoby włączyć do tej mieszanki pierwiastek afrykański  wyjaśnia saksofonista.

Z Grzechem Piotrowskim w audycji "Mało Obiektywnie" rozmawiał Mariusz Owczarek. Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu.

Polecane