Basista Killing Joke z nagrodą festiwalu Soundedit

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Basista Killing Joke z nagrodą festiwalu Soundedit
Martin "Youth" GloverFoto: fot. mat. promocyjne

Rekomendowany przez Paula McCartneya Martin "Youth" Glover otrzymał w Łodzi nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem" za pionierskie osiągnięcia w dziedzinie produkcji muzycznej.

Posłuchaj

Martin "Youth" Glover i jego złote ucho
+
Dodaj do playlisty
+

Już po raz czwarty, pod patronatem Trójki, odbył się Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit . Podczas uroczystej gali nagrodę "Człowieka ze złotym Uchem" otrzymało dwóch niezwykłych artystów: Eugeniusz Rudnik , twórca Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz  Martin "Youth" Glover , basista grupy Killing Joke, współzałożyciel - wraz  z Paulem McCartneyem - eksperymentalnego zespołu Fireman i ceniony producent muzyczny.

- Już pierwszy album Killing Joke wyprodukowaliśmy sami i wciąż jestem z niego bardzo dumny. Nie zarobiliśmy na nim, ale mieć kredyt zaufania u Nirvany, Metalliki, Soundgarden to dla  mnie bardzo ważne - wyznał w rozmowie z Piotrem Metzem .

Jako producent Youth współpracował m.in. z: U2, The Cult, Dido, Erasure, Marylinem Mansonem, Vanessą Mae, Bananaramą, Sugarcubes, Tomem Jonesem, Bobem Geldofem, Yazoo, Duran Duran, INXS, Wet Wet Wet, Davidem Gilmourem, Guns N’ Roses, Charlatans, Dolores O’Riordan i wielu, wielu innymi. Bardzo wielu muzyków otwarcie mówi o inspiracji jego twórczością.

- Moim zdaniem w muzyce wiele zależy od skojarzeń. Jednemu dźwięk fortepianu przypomni babcię gotujacą kapustę, innemu przywoła wspomnienia z dzieciństwa. Kiedy rodzi się jakiś pomysł, trzeba pozwolić mu żyć - dodał.

Nagrodę dla niego rekomendował Paul McCartney

Przy którym utworze pracował w tajemnicy przed artystą? Jak zaczęła się jego muzyczna przygoda i kiedy zdał sobie sprawę, że woli pracę w studio niż grę na koncertach? Dowiesz się słuchając całej rozmowy Piotra Metza!

Polecane