Mikołajek powraca do Trójki!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mikołajek powraca do Trójki!
Jerzy Stuhr czyta "Najnowsze przygody Mikołajka"Foto: fot. PR/W. Dorosz

"Przygody Mikołajka" czytały już w Trójce Maria Seweryn i Maria Peszek. Tym razem najsłynniejszy francuski uczeń i jego koledzy powracają na naszą antenę w niezwykłej interpretacji Jerzego Stuhra.

Profesor Stuhr ma już spore doświadczenie w tej materii - nagrał w formie audiobooka - także wspólnie ze swoim synem, Maciejem - poprzednie tomy z tej serii.

"Czytanie Mikołajka uważam za swój obowiązek" - wyznał Jerzy Stuhr.

Czy z dziewczynami można się fajnie bawić? Jak sprawić, żeby tata kupił nowy rower? Kto jest najodważniejszy z całej paczki? Opowiadania z nowego tomu to kolejna porcja zwariowanych przygód małego urwisa i jego przyjaciół.

Opowiadania z "Najnowszych przygód Mikołajka" można usłyszeć w każdą niedzielę w audycji "Zagadkowa Niedziela" ok. 8:50 - a ostatnie z opowiadań w Mikołajki, czyli 6 grudnia we fragmentach przez  cały dzień.

Zapraszamy
Baszka Marcinik i Andrzej Brzoska

/

 

* "Najnowsze przygody Mikołajka" na podstawie książek Gościnny'ego i Sempégo, w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej wydał Znak Emotikon.

Książka "Najnowsze przygody Mikołajka" jest adaptacją scenariusza serialu animowanego "Mikołajek" święcącego ogromne triumfy we Francji, a w Polsce emitowanego w TVP i dostępnego na DVD. Książka została stworzona we Francji i jest tam wydawana w formie pojedynczych opowiadań.

Na "Zagadkową niedzielę" zapraszamy w każdą niedzielę od 7.00 do 9.00.

Polecane