Kuba Strzyczkowski dowódcą jachtu Delphia Trójka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kuba Strzyczkowski dowódcą jachtu Delphia Trójka
Delphia Trójka w hiszpańskiej La CorunaFoto: MediaPartners. Jacek Pietraszkiewicz, Navsim

Jacht, którym Kuba Strzyczkowski przepłynie samotnie Atlantyk dotarł do La Coruna w Hiszpanii. Podróż z Brestu trwała dwie i pół doby. Z Gdańska Delphia Trójka pokonała już blisko 1550 mil morskich, czyli prawie 3000 km.

Późnym wieczorem w niedzielę do załogi Delphia Trójka dołączył jachtowy sternik morski, dziennikarz radiowej Trójki Kuba Strzyczkowski. Od tego momentu to on dowodzi jachtem. W dalszą trasę Delphia Trójka będzie płynąć już pod jego dowództwem.

Jeżeli pogoda pozwoli jeszcze w poniedziałek 22.10 jacht wyruszy do Lizbony. Najpierw będzie musiał opłynąć najdalej na zachód wysunięty fragment Hiszpanii Cape Finisterra, czyli Koniec Ziemi. Trasa do Lizbony liczy 350 mil morskich (ok. 650 km) i Delphia Trójka ma tam dotrzeć 25.10. Wszystko zależy jednak od pogody, a prognozy są bardzo niepewne.

Jak podają organizatorzy rejsu nie ma jednak na razie zagrożenia dla terminu spotkania Kuby Strzyczkowskiego z reporterami Trójki i TVP Info, które ma nastąpić w Lizbonie 27 października.

Potem jacht wypłynie w rejs przez Atlantyk zawijając po drodze na Wyspy Kanaryjskie. Będzie nim sterował samotnie Kuba Strzyczkowski. Od 27 października na atenie Trójki i na stronie rejskuby.polskieradio.pl będzie można codziennie słuchać relacji Kuby z samotnego rejsu.

AS

Polecane