Trójka u Polaków z Korei Południowej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka u Polaków z Korei Południowej
Jaki jest koreański przepis na sukces? Dlaczego Koreańczycy jedzą metalowymi pałeczkami? Czy każdy Koreańczyk słucha k-popu? O te i wiele innych ciekawych kwestii wypytywali trójkowi wysłannicy - Katarzyna Borowiecka i Marcin Pospiech. Foto: fot. Polskie Radio

O kulturę, muzykę, zwyczaje i gospodarkę tego niezwykłego kraju pytali nasi specjalni wysłannicy Koreańczyków i Polaków, którzy zdecydowali się żyć i pracować w Korei Południowej. Zapraszamy do wysłuchania wszystkich relacji i obejrzenia zdjęć!

Posłuchaj

Spacer po Seulu
+
Dodaj do playlisty
+

Piękna koreańska jesień upływa pod znakiem festiwali – Busan International Film Festival, Seoul International Dance Festival, Performing Arts Market In Seoul, Jarasum International Jazz Festival…

W ramach Projektu Azja, realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza, w tym roku na tych festiwalach gości wielu polskich artystów. W programie znalazły się spektakle teatralne, koncerty jazzowe i polska sekcja na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan (szczegóły można znaleźć na stronie www.azja.iam.pl).

Korea Południowa to nie tylko największy po 1989 roku zagraniczny inwestor w Polsce. To kraj, w którym tradycja w nierozerwalny sposób splata się z nowoczesnością. To też kraj, z którym łączą nas zaskakujące podobieństwa historyczne.

O tym, w czym jesteśmy podobni i o tym, co nas różni  opowiadali na antenie Trójki Katarzyna Borowiecka i Marcin Pośpiech oraz ich Goście!

Co to jest V-line i dlaczego Koreanki zrobią wszystko, żeby ją mieć? Kim jest twórca największego hitu ostatnich tygodni: PSY i gdzie jest Gangnam?

Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie w dźwiękowych relacjach z Korei Południowej.

Polecane