Skin: światem rządzą mroczne koneksje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Skin: światem rządzą mroczne koneksje
Skin w studiu TrójkiFoto: Fot. Darek Kawka

- Myślisz, że masz kontrolę nad swoim życiem, kredytami, pieniędzmi, a jednak to wszystko może być ci odebrane przez te mroczne koneksje, które rządzą współczesnym światem, ale w ukryciu - mówi charyzmatyczna wokalistka Skunk Anansie.

Posłuchaj

Wywiad ze Skunk Anansie w "Myśliwieckiej 3/5/7" cz. 1
+
Dodaj do playlisty
+

Skin nigdy nie bała się głośno przedstawiać swoich poglądów, czasem wręcz ich wykrzykiwać. Tak jest też na najnowszej płycie Skunk Anansie "Black Traffic", której tytuł oraz utwory nawiązują do najróżniejszych działań finansistów czasem boleśnie odbijających się na życiu zwykłych obywateli. 

- Wybieramy rządy, ale czy to ich przedstawiciele mają władzę? Nie wydaje mi się. Spójrz na amerykańską ekonomię - zwraca uwagę Skin w rozmowie z Piotrem Stelmachem w "Myśliwieckiej 3/5/7". 

>>>Zagłosuj na piosenkę "I Believed In You"  na Liście Przebojów Programu Trzeciego"<<<

Dla artystki niepokojące jest nie tylko to, co dzieje się na rynkach finansowych, ale i w ludzkich głowach. Muzykami zespołu wstrząsnęły wydarzenia na premierze ostatniej części filmu o przygodach Batmana. 

- Jesteś w kinie, w którym też ktoś jest - ktoś, kto postanowił wszystkich pozabijać. Ty poszedłeś na film, a ktoś właśnie w kinie oszalał. (...) Czy cokolwiek w dzisiejszym świecie jest jeszcze bezpieczne?  - pyta retorycznie Skin. 

>>>Skunk Anansie odwiedzili także LP3<<<

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poza Skin wziął udział także Ace. Muzycy wspominali m.in. jak w czasie 80. urodzin Nelsona Mandeli musieli biec, aby go poznać, działalności w zespole oraz karierze solowej, a także genezie piosenek z najnowszej płyty.

Audycji Piotra Stelmacha "Myśliwiecka 3/5/7" można słuchać w każdą sobotę po godz. 16. 

Polecane