W bieganiu najważniejszy jest... odpoczynek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W bieganiu najważniejszy jest... odpoczynek
Foto: Glow Images/East News

- Regeneracja jest często przez biegaczy amatorów pomijana, a trzeba mieć naprawdę dużą świadomość tego, że jest ona równie ważna jak trening, a może nawet ważniejsza - przekonuje Marek Dudziński, redaktor naczelny miesięcznika "Runner's World”.

Posłuchaj

"Biegam, bo lubię" 4.10.2012
+
Dodaj do playlisty
+

Marek Dudziński, redaktor naczelny miesięcznika "Runner's World”, podkreśla, że regenerację należy zacząć od razu po zakończeniu treningu. - Pamiętajmy o rozciąganiu się. Chociaż wielu z nas chciałoby, żeby ono trwało może 30 sekund, ale poświęćmy na nie 5, 10 minut. Warto, bo dzięki temu mięśnie szybciej odpoczną - mówi.

Ekspert przypomina też, że po biegu należy uzupełnić zapasy węglowodanów i białek. - Żeby dać organizmowi paliwo do odbudowania uszkodzonych włókien mięśniowych. Warto też pójść na masaż, bądź spróbować automasażu, przyśpieszy on usunięcie produktów przemiany materii, toksyn z mięśni - podkreśla. Marek Dudziński radzi też, by nie skracać odpoczynku, spać co najmniej 8 godzin i często wyciągać nogi do góry.

W audycji nie zabrakło zaproszeń na sobotnie imprezy biegowe: Biegnij Warszawo i krakowski Bieg Trzech Kopców.

Szczególnie polecamy naszą akcję stadionową - BiegamBoLubię to ogólnopolska akcja biegowa, na której darmowe zajęcia przychodzi coraz więcej miłośników biegania i lekkiej atletyki. Zajęcia odbywają się już w 39 miastach Polski. Adresy i wszelkie niezbędne szczegóły znajdziesz TU>>

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

Polecane