Buldog śpiewał poetów w Trójce (WIDEO)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Buldog śpiewał poetów w Trójce (WIDEO)
Formacja Buldog w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła formacja, w której skład wchodzą muzycy związani z Kultem. W swoich piosenkach wykorzystują często teksty polskich poetów, takich jak Tuwim, Barańczak czy Asnyk.
Koncert był transmitowany na antenie Trójki w niedzielę, 21 października 2012 roku o godz. 20.05.

W 2004 roku zespół stworzyły osoby bezpośrednio związane z Kultem. Do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą - menedżer Kultu Piotr Wieteska, klawiszowcem - Syn Stanisława z Kultu, gitarzystą Wojciech Jabłoński z tego samego zespołu, a przy perkusji zasiadł muzyk, który pracował w "Kult - Ochronie", Adam Swędera (niegdyś - Róże Europy). Także sekcja dęta - Zdunek, Glazik i Ważny - została "pożyczona"  od Kultu. W 2006 roku dołączył do zespołu DJ George. W 2006 roku zespół wydał pierwszą płytę zatytułowaną po prostu "Płyta" która rozeszła się w liczbie ponad 10 tys. sztuk.
W lipcu 2009 Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz (wieloletni wokalista zespołu Akurat).  Pod koniec kwietnia 2010 ukazała się nowa płyta zatytułowana "Chrystus Miasta”. Album zawiera 13 utworów opierających się na tekstach m in. Juliana Tuwima, Stanisława Barańczaka, Leopolda Staffa i Tomka Kłaptocza. W lipcu 2010 zespół zaprezentował płytę na dużej scenie festiwalu w Jarocinie.

Zobacz, kto jeszcze zagrał w Trójce i obejrzyj wideo z koncertów >>>
W sierpniu 2011 roku zespół wystąpił na głównej scenie Przystanku Woodstock. 14 listopada nastąpiła premiera płyty "Laudatores Temporis Acti". W grudniu odbyła się trasa koncertowa promująca najnowszą płytę. W lipcu 2012 Buldog ponownie wystąpił na dużej scenie festiwalu w Jarocinie.

Polecane